• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • Listy klas pierwszych

     • Informujemy, że listy klas pierwszych są wywieszone w szkole na wewnętrznych drzwiach oraz informacji udziela sekretariat pod numerem telefonu 32 222-53-63.

     • Dobry Start od ZUS

     • Szanowni Państwo,

      program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu Dobry Start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

       

      Dobry Start od ZUS

      Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

      W ramach programu Dobry Start rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i artykułów szkolnych.

      Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie online:

      * przez serwisy bankowości elektronicznej tych banków, które udostępniły taką możliwość,

      * na portalu PUE ZUS,

      * na portalu Emp@tia.

      Od 1 lipca 2021 r. obsługą wniosków, przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmuje się ZUS. Dlatego wszystkie informacje o złożonym wniosku i świadczeniu będą dostępne na portalu PUE ZUS. Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, mogą go założyć samodzielnie przez internet lub z pomocą pracownika ZUS - w naszej placówce, podczas e-wizyty, w czasie naszego dyżuru w innej instytucji.

      ZUS wypłaci pieniądze tylko na konto bankowe wskazane we wniosku. Wypłata będzie realizowana:

      * do 30 września 2021 r. – na podstawie wniosków złożonych do końca sierpnia,

      * w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku – na podstawie wniosków składanych od września.

      Aby ułatwić wypełnianie i składanie wniosku o świadczenie z programu Dobry Start przez rodziców, opiekunów prawnych oraz osoby sprawujące pieczę nad dzieckiem, na PUE ZUS udostępniliśmy intuicyjny kreator wniosków. Kreator krok po kroku prowadzi wypełniającego wniosek przez proces uzupełniania wymaganych danych i informacji.

      Każda osoba, która będzie potrzebowała wsparcia w złożeniu wniosku o świadczenie z programu Dobry Start może liczyć na pracowników ZUS. Pomoc można uzyskać:

      * na specjalnej infolinii pod numerem 22 290 22 02 w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00

      * w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) ZUS w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 7.00 –18.00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres: cot@zus.pl, * we wszystkich placówkach ZUS oraz podczas e-wizyty w ZUS,

      * w trakcie dyżurów pracowników ZUS w siedzibach urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS (informacje o dyżurach dostępne na https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start/dyzury-dobry-start).

      Więcej informacji na https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start

     • Pożegnanie ósmoklasistów 2021

     • „Ale to już było i nie wróci więcej…” na szczęście „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” – czyli uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych w naszej szkole.

       

      24 czerwca br. o godzinie 10.00 rozpoczęło się pożegnanie tegorocznych absolwentów klas ósmych. Niektórzy przybyli wraz z rodzicami, by pożegnać się z wychowawcami, dyrekcją
      i nauczycielami.

      Uczniowie klas siódmych przy wsparciu swoich wychowawców przygotowali część artystyczną oraz pamiątkowe upominki dla starszych kolegów opuszczających mury naszej szkoły.

      Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć prezentację, w której przedstawiono Dyrekcję, wszystkich uczących nauczycieli, pracowników administracji, obsługi, kuchni, ale przede wszystkim absolwentów i ich pasje, osiągnięcia, śmieszne sytuacje ze szkolnych lat. Salwy śmiechu i radości wzbudził też filmik z wykonaniem poloneza, ale tańczyli go obecni ósmoklasiści..., gdy mieli po 10 lat i byli w czwartej klasie. Z łezką w oku można było popatrzeć jacy byli i jak się zmienili nasi absolwenci.

      Ze względu na ograniczenia covidowe ilość miejsc na sali była ograniczona, toteż nie wszyscy uczniowie klas siódmych mogli na żywo uczestniczyć w uroczystości, zatem przygotowali filmik z życzeniami dla swoich starszych kolegów. Jego mottem były słowa
      z piosenki Stanisława Sojki, że:

      „Życie nie tylko po to jest, by brać

      Życie nie po to, by bezczynnie trwać

      I aby żyć siebie samego trzeba dać”.

       

      Również i ta forma przekazu, życzenia oraz wyznania miłości i przyjaźni wzbudziły ogólną radość wśród oglądających.

      Na koniec siódmoklasiści pięknie zaśpiewali piosenkę Grechuty o tym, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, a do wykonania dołączyła się zgromadzona publiczność. Następnie wszyscy śpiewali piosenkę Maryli Rodowicz o tym: „że to już było i nie wróci więcej”, można by dodać - niestety, a ósmoklasiści odbierali upominki od młodszych kolegów z klas siódmych.

      Potem ósmoklasiści dziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Nagrali też filmik, a w nim wspomnienia „niebieskiego mundurka” - można by rzec - czyli z lat szkolnych, a także swoje podziękowania dla wychowawców i nauczycieli.

      Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Mariola Czypionka. Dziękowała rodzicom, uczniom, nauczycielom. Wręczyła kwiaty najbardziej zaangażowanym w prace Rady Rodziców osobom – pani Annie Jendyk i przewodniczącemu RR panu Mariuszowi Szymczakowi.

      Na końcu zabrzmiała piosenka Elektrycznych Gitar „To już jest koniec”, a ósmoklasiści kwiatami żegnali Dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły.

      Szkoda, że to już koniec, ale każdy koniec jest początkiem czegoś nowego i miejmy nadzieję, że lepszego. Życzymy naszym absolwentom, by spełniły się ich życiowe marzenia i nadzieje.

       

     • Sukces LIDII KOŁODZIEJCZYK

     • Sukces LIDII KOŁODZIEJCZYK z klasy 2b, która dnia 23.06.2021r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odebrała nagrody za zajęcie I MIEJSCA w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Historycznym "Jadwiga i Jagiełło. Dwa serca, dwa kraje i wspólna historia". Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Mysłowicach.

      GRATULUJEMY !!!

     • WYPOSAŻENIE PIERWSZOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

     • WYPOSAŻENIE PIERWSZOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022:

      - tornister lub plecak,

      - 1 blok techniczny z białymi kartkami (A4),

      - 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami (A4),

      - 1 blok rysunkowy biały (A4),

      - 1 zeszyt w kratkę 16-kartkowy do edukacji matematycznej,

      - 1 zeszyt w 3-linie 16-kartkowy do edukacji polonistycznej,

      - piórnik z kredkami ołówkowymi, ołówkiem i gumką,

      - papier kolorowy (wycinanki)- duży format - nie samoprzylepny,

      - klej w sztyfcie,

      - nożyczki,

      - farby plakatowe i akwarelowe,

      - pędzle różnej grubości,

      - plastelina,

      - 2 teczki z gumką (na prace plastyczne i testy),

      - obuwie zmienne z jasną podeszwą,

      - strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki.

      Wszystkie rzeczy plastyczne, papiernicze mają być podpisane.

     • Rozstrzygnięcie konkursu SKO

     • 24 czerwca 2021 roku został rozstrzygnięty całoroczny konkurs SKO. Uczniowie, którzy systematycznie oszczędzali zostali nagrodzeni pięknymi prezentami. Oto lista nagrodzonych :Bartosz Baranek kl 1a, Weronika Wajnert kl 2b, Szymon Helwing kl 3a, Jan Gąsiorek kl 3a, Bartosz Grabowski kl 3a oraz Przemysław Iwaniak kl 3a.

     • Spotkanie z książkami i czasopismami w klasach pierwszych

     • Czy książka może leczyć? Dziś w klasie 1a i 1b odbyło się spotkanie z książkami i czasopismami. Każda z  anatomicznych części ciała człowieka - oczy, usta, głową, uszy, ręce, serce i stopy potrzebują przebywać z książką! Oczy - rozpoznają litery, zdania i ilustacje, usta - dzielą się z kimś ulubionym fragmentem, uszy- słuchają, gdy czytają rodzice lub gdy słuchamy audiobooków, ręce - przesuwają strony, serce- wzrusza się, przeżywa i emocjonuje, stopy - tupią, gdy nie można się doczekać  zakończenia. Biblioteka jest jak apteka! Czytając poszerzamy horyzonty i naszą wyobraźnię.

     • Dzień Ojca

     • Kochany Tato! W dniu Twojego Święta życzę Ci kolorowych marzeń do spełnienia i nowych pomysłów do wymyślenia!

      Życzenia dla wszystkich tatusiów od klasy 1a i 1 b!

      Serdeczne życzenia dla wszystkich tatusiów, składają uczniowie klasy 3 b

     • IIB w Muzeum Pożarnictwa

     • Dnia 23.06.2021r. klasa IIB udała się na wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Następne wszyscy bawili się na placu zabaw

     • Odpoczynek 5a w Stadninie Błyskawica

     • W dniu 17 czerwca uczniowie klasy 5a podążali pieszo do Stadniny Błyskawica. Po upalnej trasie, przyszedł czas na odpoczynek. Rozpoczęliśmy zabawą na placu zabaw, następnie jazda konna, nie obyło się także bez ogniska i oczywiście pieczenia pianek. W drodze powrotnej nie zapomnieliśmy o lodach.
       Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Balickiej za obranie najfajniejszej trasy i opiekę. Uczniowie klasy 5a z wychowawczynią
      Joanna Papuga-Kopacz

     • WAKACJE Z MATZOO

     • Zapraszamy uczniów do podjęcia wyzwania rozwiązywania w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie.

      Począwszy od 1 lipca na ucznia będą czekały 62 zadania do rozwiązania w naszym serwisie internetowym, o stopniu trudności odpowiednim do jego wieku (klasy 1-8). UWAGA: każde zadanie będzie dostępne tylko przez jeden dzień. Po wakacjach każdy uczestnik, który rozwiąże prawidłowo co najmniej 20 zadań dostanie dyplom w wersji elektronicznej (plik PDF), a każdy uczestnik, który rozwiąże co najmniej 40 zadań - dyplom elektroniczny z wyróżnieniem.

      Więcej informacji o projekcie “Wakacje z Matzoo” oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie:

     • Konkurs ortograficzny dla klas II i III

     • W dniach 8 czerwca i 10 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla klas drugich i trzecich. Uczestniczyło w nim łącznie 12 uczniów, którzy rozwiązywali różne zadania ortograficzne, w tym rebusy, zagadki, krzyżówki, i teksty z lukami.

      Laureaci:

      Klasy II:

      I m.- Marta Sornek

      II m. - Hubert Wojdat

      III m. - Gabriel Batog

      Klasy III:

      I m. - Ewa Jarosz

      II m. - Daniel Łożyński

      III m. - Zuzanna Batog

      Organizatorem konkursu była Beata Odrzywołek.

      Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Sobota 21.05.2022
  • Kalendarz

    brak danych