• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego "Miś"

     •  

      Z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole został ogłoszony Konkurs Plastyczny "Miś" dla uczniów klas I-III.

      Na konkurs wpłynęło ponad 30 pięknych prac, nad którymi opiekę sprawowały panie: Beata Odrzywołek, Wiesława Smuda i Agata Żymła.

      Nagrodzeni uczniowie:

      Klasa I

      I miejsce : EMILIA CIESEK

      II miejsce: NIKOLAS KUPNY

      III miejsce: NELA BARTEL

      Wyróżnienie: ADAM TOMSKI

      Wyróżnienie: KINGA KNAPCZYK

      Klasa II

      I miejsce: OLIWIA GUT 2b

      II miejsce: MARTA SORNEK 2b

      III miejsce: KACPER PIWOWARSKI 2b

      Wyróżnienia:

      HUBERT WOJDAT 2b

      AMELIA SMULSKA 2a

      Klasa III

      I miejsce : JAN GĄSIOREK 3A

      II miejsce : NATAN STOLORZ 3A

      III miejsce SZYMON LITYŃSKI 3A

      Wyróżnienia:

      PRZEMYSŁAW IWANIAK 3A

      JULIA KUCHARCZUK 3B

      KACPER STOLORZ 3A

       

      GRATULUJEMY wszystkim uczniom. Nagrody będą do odebrania w styczniu - po feriach.

     • I miejsce Mai Popielas w Wojewódzkim konkursie wokalnym online upamiętniającym 100 lecie Powstań Śląskich „Niech zabrzmi w nas – Powstania czas”.

     • Mamy to!!! Maja POPIELAS pod czujnym okiem nauczycielki muzyki Katarzyny ADAMEK zajęła I miejsce w kategorii soliści (klasa 4-6) w utworze „Już zachodzi czerwone słoneczko” w Wojewódzkim konkursie wokalnym online upamiętniającym 100 lecie Powstań Śląskich „Niech zabrzmi w nas – Powstania czas”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz oraz Dyrektor Filharmonii Śląskiej Adam Wesołowski. Po wysłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań o wynikach zadecydowało jury w składzie: Joanna Bliwert-Hoderny - założycielka i prezes stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno Artystycznych„ Amadeusz”, Monika Żekońska- muzyk, akompaniator, nauczyciel w klasie fortepianu w Ognisku muzycznym, artystka chóru Filharmonii Śląskiej, Grzegorz Płonka : muzyk, wokalista, dziennikarz, społecznik, aranżer, pisarz, publicysta, popularyzator śląskiej kultury, Jacek Kuderski -polski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista. Basista i wokalista zespołu Myslovitz. Organizatorzy przesłali serdecznie podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu online za trud i zaangażowanie w konkursie oraz nauczycielom, instruktorom śpiewu, rodzicom za wsparcie i rozwijanie muzycznych pasji młodzieży. Laureaci zostali zaproszeni w styczniu do Urzędu Miasta Mysłowice na oficjalne rozdanie nagród. Ich nagrań będzie można posłuchać w Radio Katowice w audycji prowadzonej przez jednego z członków jury Pana Grzegorza Płonkę.

     • MISIOWY LAUREAT z 3b

     • W tygodniu, w którym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia otrzymaliśmy również wyniki podsumowujące Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Literacki pt.: „Laurka urodzinowa dla misia” zorganizowany przez SP 14. Uczeń klasy 3b Dawid Sumiński zajął w nim I miejsce w kategorii klas trzecich. W konkursie brało udział 47 uczestników z 10 mysłowickich szkół.

      Cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy Dawidkowi! Poniżej umieszczamy wybrane zdjęcia jego zwycięskiej pracy, w której pojawia się również on sam.

                                                                     Beata Odrzywołek

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SP10

     •  

           25 listopada 2020r. uczniowie klas I-III obchodzili on line Dzień Pluszowego Misia. Udekorowani w misiowe uszka uczestniczyli w zdalnych lekcjach. Obejrzeli prezentacje mówiące o powstaniu tego wesołego święta oraz o rodzajach niedźwiedzi na świecie. Mogli zaśpiewać piosenkę tytułową z Misia Uszatka i obejrzeć wybrany odcinek wspomnianej bajki. 

          Dzieci doskonale bawiły się przebierając za misie i przesyłając wychowawcom swoje misiowe zdjęcia, które prezentujemy pod poniższą notatką.

           W tym tygodniu ogłoszony został również dla klas młodszych konkurs plastyczny, w którym dzieci przy użyciu wybranej techniki miały pokazać radosny świat misiaczków. Prace nadal spływają i na początku grudnia zostaną ogłoszone wyniki: osobno na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich.

            Dziękujemy już teraz serdecznie tym uczniom, którzy ochoczo włączyli się w nasze szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia! 

       

                                                                                         Organizatorki:
      Odrzywołek Beata
      Smuda Wiesława
       Żymła Agata

     • #SzkoładoHymnu

     • Dzisiaj 10 listopada o godz. 11:11 wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólnie śpiewaliśmy na Meet. Dziękujemy wychowawcom i nauczycielom za zaangażowanie, uczniom za patriotyczną postawę

     • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SP10

     • Pokochać czytanie

      Dzień Głośnego Czytania w SP 10 w Mysłowicach

       

      Badania pokazują, że w 2019 roku tylko 39% społeczeństwa przeczytało przynajmniej
      jedną książkę. Mając świadomość, że duża część społeczeństwa czyta mało lub wcale, biblioteki, szkoły i różne instytucje organizują akcje promujące czytelnictwo.

      Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W 2020 roku obchody tego dnia przypadły na 29 września. To jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku.

      Nasza szkoła pod kierunkiem bibliotekarek aktywnie promuje czytelnictwo, organizując własne akcje i włączając się w imprezy ogólnopolskie. W Dzień Głośnego Czytania włączyli się nauczyciele i uczniowie. Cała szkoła czytała- czytały dzieci podczas zajęć świetlicowych, uczniowie klas 1-3 i uczniowie klas starszych. Czytano w klasach, w bibliotece i na świetlicy. Dobór repertuaru zależał od upodobań czytelników. Niektórych zachwyciły opowiadania Andrzeja Pilipiuka, innych baśnie, a jeszcze innych fragmenty lektur szkolnych.

      Mamy nadzieję, że takie inicjatywy rozbudzą pasję czytelniczą u dzieci i młodzieży i zachęcą do częstszego od przeciętnej sięgania po książkę.

      Jedno jest pewne -warto stwarzać okazje do czytania, bo „Kto czyta, żyje podwójnie” .

      BW

     • SP 10 SZKOŁĄ DLA ASA

     •     Miło nam poinformować, że nasza szkoła z powodzeniem ukończyła pilotażowy program "Szkoła dla ASA. Szkoła od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj" . Koordynatorki projektu: Pani Anita Wieloch oraz Pani Katarzyna Niemotko z Regionalnego Ośrodka Metodycznego METIS odwiedziły naszą szkołę- dyplom i podziękowania za udział w projekcie odebrała Dyrektor Szkoły Pani Mariola Czypionka oraz pedagodzy specjalni zaangażowani w realizację projektu - Pani Dagmara Kawulok i Barbara Burkiewicz-Wojdat.

      Założeniem Programu Szkoła dla ASA jest tworzenie szkoły przyjaznej dla uczniów ze spektrum autyzmu.

      Dzięki licznym szkoleniom i konferencjom, spotkaniom z dorosłymi osobami w spektrum, małymi krokami tworzymy szkolną przestrzeń przyjazną sensorycznie.

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2020

     •  

         Dziś w naszej szkole odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego 2020/2021. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty, w których prezentowali swoją osobowość oraz informowali o planowanych działaniach na rzecz społeczności uczniowskiej.

      Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej 185 uczniów klas 4-8, w głosowaniu tajnym, wybierało swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego spośród czterech kandydatek, pod czujnym okiem Komisji Wyborczej. Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się Julia Slesiona z klasy 8a, która została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, uzyskując 82 głosy. Zastępcą SU została po raz kolejny Wiktoria Sumińska z klasy 7b, a Skarbnikiem – Maja Popielas z klasy 6c.

      W tym samym czasie uczniowie wybierali także nauczyciela, który ich zdaniem powinien zostać opiekunem SU. Spośród całego grona pedagogicznego oddano głosy na 18 nauczycieli. Najwięcej głosów otrzymała Pani Agnieszka Balicka.

      Wszystkim głosującym dziękujemy za udział w wyborach, a nowo wybranemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego GRATULUJEMY i życzymy owocnych działań na rzecz społeczności Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach!

     • SUKCES NASZYCH SIATKAREK!

     • Uczennice naszej szkoły: Ewa Kaszyca i Oliwia Podolska, Milena Rotko z kl. 4a, Martyna Michalak z kl. 5a, Antonina Król, Hanna Pielecka oraz Zuzanna Majcherczyk z kl. 6, grające w klubie Silesia Volley MSK Mysłowice zdobyły w piątek III miejsce w turnieju piłki siatkowej na XVIII Memoriale Stanisława Padlewskiego, zorganizowanym przez MOSIR Mysłowice, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza,

      Ogromne gratulacje!!!

  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 03.10.2022