Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Date: Wrzesień 3, 2012 Author: admin Categories: Aktualności

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września w naszym gimnazjum uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem NNMP w Brzezince cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Byli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. W tym dniu do szkoły przychodzą też niektórzy absolwenci, jeśli skończyli już uroczystość w swoich nowych szkołach. Na uroczystość tradycyjnie przybył Prezydent Miasta Mysłowice – pan Edward Lasok.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego obejrzeliśmy krótki występ kabaretowy, w którym uczniowie klasy IIc (przygotowani przez p. Elżbietę Taborek) zachęcali do uczenia się, przedstawiając humorystyczne informacje z życia szkoły. Taki występ optymistycznie nastraja do niełatwej szkolnej codzienności. Pamiętano także o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Następnie przemówił Pan Prezydent, który życzył uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły sukcesów i radości w nowym roku szkolnym. Pani dyrektor Renata Blacha, dziękując Panu Prezydentowi za spotkanie, podkreśliła, że zawsze jest z nami obecny podczas rozpoczęcia roku szkolnego i podziękowała za pomoc udzielaną szkole.
A potem zaczęła się już szkolna rzeczywistość – uczniowie, zwłaszcza dwóch klas pierwszych, poznawali nauczycieli i&nsbp;wychowawców, a pozostali sprawdzali, czy w tym roku szkolnym będą mieć lekcje z tymi samymi nauczycielami. Można było zaobserwować, że: pierwszoklasiści byli przejęci – w końcu to nowa szkoła, uczniowie klas drugich bardzo spokojni i uśmiechnięci – im, oprócz walki o promocję, nic w tym roku nie zagraża, natomiast trzecioklasiści skupieni – dla nich zaczyna się walka o jak najlepsze stopnie i wynik egzaminu.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Mamy nadzieję, że rok szkolny 2012/2013 będzie udany.