Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Spotkanie z okazji 11 Listopada

Date: Listopad 9, 2012 Author: admin Categories: Aktualności

narodowe-swieto-niepodleglosci1

„Raduje się serce, raduje się dusza
Gdy pierwsza kadrowa na wojenkę rusza”

UROCZYSTE ŚPIEWANIE z OKAZJI 94 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 9 listopada w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej. Obowiązywał strój galowy.
Młodzież obejrzała bardzo ciekawą prezentację na temat polskiej drogi do wolności. Szczególną atrakcją były krótkie filmiki z okresu dwudziestolecia międzywojennego, dzięki którym uczniowie mogli zobaczyć Józefa Piłsudskiego i jego wojska legionowe wyruszające do walki o niepodległość oraz usłyszeć piosenki legionowe w oryginalnym wykonaniu. Następnie, po części artystycznej, uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie śpiewali piosenki legionowe: i te smutne, jak „Marsz Pierwszej Brygady” i te pełne werwy i radości, jak „Pierwsza kadrowa”.
Takie patriotyczne spotkania mają nie tylko przypominać pełną dramatyzmu i radości historię Polski, ale uczyć patriotyzmu i odpowiedzialności za swoją ojczyznę. Ważne, by w obchody angażowała się cała społeczność szkolna, a tak radosne święto nie stało się tylko „odfajkowaną akademią” . Pomysł wspólnego śpiewania realizowany w naszym gimnazjum od dwóch lat sprawdza się doskonale.