Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Eureka

Date: Grudzień 18, 2012 Author: admin Categories: Aktualności

SONY DSC

KONKURS  EUREKA JUNIOR W GIMNAZJUM NR 4

 

            18 grudnia w Gimnazjum nr 4 w Mysłowicach odbył się konkurs Eureka Junior. Był adresowany do uczniów klas szóstych wszystkich szkół podstawowych na terenie miasta Mysłowice.

Konkurs miał na celu, przede wszystkim, integrację z młodszymi uczniami innych szkół w najbliższym otoczeniu oraz kształtowanie współpracy i zdrowej rywalizacji, a także zainteresowanie dzieci bogactwem językowym i umiejętnościami logicznego myślenia.

Pomysłodawcami rywalizacji byli uczniowie obecnej klasy 3b, którzy w ubiegłym roku w ramach projektu organizowali taki konkurs dla gimnazjalistów mysłowickich, a ponieważ impreza się spodobała, w tym roku wymyślili konkurs już nie tylko dla swoich rówieśników, ale również dla młodszych kolegów. W organizacji tej edycji konkursu trzecioklasistom pomagali uczniowie klasy 2B oraz  nauczyciele Gimnazjum nr 4 w Mysłowicach.

Reprezentanci zgłoszonych szkół (w 3-osobowych składach) brali udział w 3 etapach konkursu m.in. odpowiadali na pytania, popisywali się sprawnością, a wszystko to w wyznaczonym przez organizatorów czasie.

            Jury przyznało pierwsze miejsce uczniom Szkoły Podstawowej nr 3, drugie – Szkoły Podstawowej nr 10, trzecie – Szkoły Podstawowej nr 11. Nagrody – książki i gadżety ufundowane przez sponsorów – wręczyła zwycięzcom i uczestnikom dyrektor Gimnazjum nr 4 p. Renata Blacha.