Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Świąteczny Wiedeń

Date: Grudzień 20, 2012 Author: admin Categories: Aktualności

P1110247

 

Uczniowie Gimnazjum nr 4 po raz kolejny w świątecznym Wiedniu

 

19 XII uczniowie Gimnazjum nr 4 pod opieką  pani Żanety Tomali – Kowalskiej oraz pani Izabeli Radwańskiej po raz kolejny wyjechali na wycieczkę szkolną do Wiednia.

Gimnazjaliści podziwiali urzekający pięknem historycznych zabytków Wiedeń, którego zabytkowe centrum od 2001 roku wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili zabytkowe centrum Wiednia (Hofburg, Katedra Św. Szczepana, Ring, Wiedeńska Opera Narodowa, kolumna Świętej Trójcy, ul. Kolmarkt, ul. Graben). Za największą atrakcję wycieczki zostały uznane Jarmarki Świąteczne. Na pięknie przystrojonych stoiskach  można było kupić lokalne specjały kulinarne, ozdoby świąteczne i rękodzieła.

Kolejną atrakcją było Muzeum Techniki, w którym zwiedzający oglądali eksponaty historyczne takie jak pierwszy samolot, lokomotywa parowa z XIX wieku czy stare samochody. Wycieczka kończyła się na jarmarku przed pałacem Schönbrunn, gdzie rozbrzmiewała muzyka adwentowa wprowadzająca wszystkich w świąteczny nastrój.

            Uczestnicy wycieczki wrócili do domu bardzo zadowoleni, bo nie tylko zwiedzili perłę Dunaju w świątecznej iluminacji, ale również mogli wykazać się praktyczną znajomością języka niemieckiego. To już trzecia wycieczka gimnazjalistów z „czwórki” do Wiednia w Bożonarodzeniowym okresie. Cieszy się ona coraz większą popularnością i być może stanie się ona kolejną szkolną tradycją.