Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Skuteczna rozmowa kwalifikacyjna

Date: Kwiecień 4, 2013 Author: admin Categories: Aktualności

gw2

Profesjonalny kurs „Skuteczna rozmowa kwalifikacyjna” dla uczniów Gimnazjum nr 4

04 kwietnia br. uczestnicy dwustronnego projektu Comenius (dwunastu uczniów oraz dwóch nauczycieli) z Gimnazjum nr 4 uczestniczyli w kursie „Skuteczna rozmowa kwalifikacyjna”, przeprowadzonym przez firmę szkoleniową GoWork w Katowicach.

Szkolenie obejmowało przede wszystkim tematykę związaną z rozmowami kwalifikacyjnymi. Było podzielone na następujące bloki tematyczne: analiza siebie (samoświadomość i samorealizacja jako droga do kariery, budowanie poczucia własnej wartości, analiza SWOT – moje mocne i słabe strony, możliwości i zagrożenia, jak opanować stres podczas rozmowy), autoprezentacja (jak się wyróżnić z tłumu czyli autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej, autoprezentacja a autopromocja, dylemat autoprezentacyjny) oraz rozmowa rekrutacyjna (jak dobrze przygotować się do rozmowy o pracę, przedstawienie różnych typów rozmów rekrutacyjnych).

Zajęcia w 90% prowadzone były w formie warsztatów, przeplatane mini wykładami, scenkami tematycznymi oraz symulacją przykładowych rozmów. Uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia.

Zdobyta wiedza oraz umiejętności z pewnością okażą się przydatne w przyszłości, kiedy uczniowie, szukając jak najbardziej odpowiedniej dla siebie pracy, sami będą musieli odbyć wiele rozmów kwalifikacyjnych na coraz trudniejszym rynku pracy.