Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Uroczyste pożegnanie absolwentów

Date: Czerwiec 28, 2013 Author: admin Categories: Aktualności

DSCF8100

„Ale to już było i nie wróci więcej” – uroczyste pożegnanie absolwentów klas trzecich naszego gimnazjum.

Jak co roku przychodzi ten smutny moment, gdy po trzech latach nauki w gimnazjum, trzeba opuścić szkolne mury, by podejmować kolejne wyzwania. Jeszcze 21 czerwca uczniowie i nauczyciele bawili się na komersie, a 27 czerwca trzecioklasiści żegnali się z murami szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, na której zgromadzili się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i dyrekcja. Następnie wszyscy przeszli do szkoły, gdzie czekali na nich drugoklasiści z humorystyczno – lirycznym programem artystycznym utrzymanym w konwencji morskiej podróży. Występujący przypomnieli absolwentom ich szkolne przygody – i te śmieszne, i te z których śmiejemy się dopiero, gdy miną. Przyznali nagrody za osiągnięcia w nietypowych dyscyplinach np. „Dla strażników szkolnych automatów”. Śmiech i brawa nieustannie przerywały program artystyczny, a piosenki w wykonaniu szkolnego chórku prowadzonego przez panią Taborek śpiewali wszyscy. Były też łzy wzruszenia. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał skromny upominek od drugoklasistów. Program artystyczny przygotowali uczniowie pod opieką pani Hankus.

W części oficjalnej uczniowie wysłuchali przemówienia pani dyrektor Renaty Blachy i odebrali wiele nagród za niezwykle liczne osiągnięcia w różnorodnych konkursach, zawodach, za wyniki w nauce i frekwencję. Listy gratulacyjne i podziękowania odbierali też rodzice, którzy bardzo licznie zgromadzili się na akademii. Wdzięczni wychowankowie wręczali swoim nauczycielom kwiaty.

28 czerwca uczniowie odbiorą świadectwa i inne dokumenty potrzebne do szkół ponadgimnazjalnych i to już będzie naprawdę pożegnanie, ale przecież nasi absolwenci zawsze nas odwiedzają, by opowiedzieć o swoich losach. Życzymy im, by wybory, których dokonali, były dla nich udane i by trzymali taką formę, jak w gimnazjum, bo mają się czym chwalić. Wszystkim szczególnie smutnym absolwentom dedykujemy słowa piosenki Marka Grechuty: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”