Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Mikołajki w naszym gimnazjum

Date: Grudzień 6, 2013 Author: admin Categories: Aktualności

q

 

W polskiej tradycji 6 grudnia – dzień św. Mikołaja – to wspaniałe święto. Lubią je chyba wszyscy, bez względu na wiek czy wykonywany zawód.

Taki dzień nie mógł przejść bez echa również w naszej szkole. Zatem, jak co roku, lekcje zostały urozmaicone wizytą św. Mikołaja i jego pomocniczki, a właściwie śnieżynki. Kuba Gandyk, mimo świetnej Mikołajowej charakteryzacji, został rozpoznany przez kolegów, bo zdradził go jego wspaniały śpiew, który rozbrzmiewał po wszystkich korytarzach, oznajmiając, że oto zbliża się święty Mikołaj. W swojej Mikołajowej roli Kuba wypadł znakomicie, wzbudził ogólną wesołość i podziw. Każdy uczeń i nauczyciel naszego gimnazjum (bez względu na to czy był grzeczny, czy nie, dotyczy to też nauczycieli) otrzymał słodki upominek. Niby mała rzecz, a wszystkich ucieszyła. Wizyta św. Mikołaja  ubarwiła szkolną codzienność i dostarczyła wszystkim wiele radości, zwłaszcza że święty Mikołaj i jego pomocniczka mieli nie tylko barwne stroje, ale też popisali się dowcipem i odważnym śpiewem.

 Wizyta świętego Mikołaja, dekoracja korytarzy, odbywające się w szkole z inicjatywy samorządu akcje charytatywne wprowadziły nas już w świąteczny nastrój i uświadomiły, że święta tuż, tuż. Warto dodać, że Mikołaj przychodzi do nas każdego roku dzięki staraniom samorządu, rodziców i dyrekcji szkoły.