Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Wystawa prac uczniów Gimnazjum nr 4 w szkockim Aberdeen

Date: Styczeń 20, 2014 Author: admin Categories: Aktualności

100_5366

   Nasze Gimnazjum nawiązało artystyczną współpracę z Bucksburn Academy w szkockim Aberdeen. Jest to zespół szkół ( gimnazjum, liceum), w którym uczy się młodzież od 12 do 18 roku życia. Celem współpracy jest zachęcenie młodzieży polskiej i szkockiej do wzajemnego poznania kultury swoich krajów, piękna różnych regionów Polski i Szkocji, wymiana doświadczeń między uczniami i nauczycielami w ramach przedmiotów artystycznych, a w przyszłości również humanistycznych. Opiekunami obecnego projektu są panie mgr Elżbieta Taborek i mgr Klaudia Warczek.

   Współpraca trwa od września 2013r. Uzdolnieni artystycznie uczniowie Gimnazjum nr 4 wykonali prace plastyczne w dowolnej technice i w formacie A-5 na temat „Pocztówka z Polski” . 29 z nich zostało wysłanych do Szkocji, tam je oceniono i wystawiono. Prace bardzo się podobały, a młodzi artyści otrzymali certyfikaty za „twórczą perfekcję i artystyczny wysiłek”. Teraz nasza szkoła otrzyma dzieła szkockich uczniów pt. „Pocztówka ze Szkocji”, również je oceni i wystawi.

   Nawiązanie współpracy artystycznej stwarza uczniom i nauczycielom możliwość nie tylko prezentacji własnych osiągnięć, promowania polskiej kultury, poznawania piękna kultury i krajobrazu innego kraju, ale również doskonalenia języka angielskiego. Przed uczniami Gimnazjum nr 4 kolejne projekty.