Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Walentynki! Ach te Walentynki

Date: Luty 14, 2014 Author: admin Categories: Aktualności

gofry

To amerykańskie święto na stałe zagościło w naszych domach, sercach i głowach, a więc też w szkołach. Każdy lubi być kochany i doceniany. Każdy chce wiedzieć, że ktoś się w nim zakochał, że za nim tęskni lub że się komuś podoba. Walentynka, zwłaszcza ta anonimowa, cieszy, bo jest wyrazem cudzej sympatii do nas. Toteż Walentynowa poczta w Gimnazjum nr 4 była pełna.

Posłańcy Amora na każdej przerwie, po Festiwalu Młodych Talentów, roznosili listy w kształcie serc, w których tajemniczy wielbiciele i wielbicielki wyznawali swoje uczucia wierszem i prozą, na poważnie, i na wesoło. Nauczyciele też dostawali bardzo miłe kartki walentynkowe. Miłość ma jednak coś wspólnego z szaleństwem, skoro św. Walenty jest patronem zarówno zakochanych, jak i szalonych. Ale kartki to nie wszystko. Samorząd, tak jak każdy dobry menager, postanowił zrobić biznes na święcie zakochanych i przez cały tydzień poprzedzający Walentynki sprzedawał kartki walentynkowe, a 14 lutego dziewczyny z klasy IIa i IIIa przygotowały mnóstwo gofrów w kształcie serc, by je sprzedać. w końcu każdy chętnie kupił ukochanej/ukochanemu taką oryginalną walentynkę.

Wszak stary aforyzm mówi, że: „Przez żołądek do serca”. Gorzej jak wszystko zatrzyma się w żołądku i do serca nigdy nie dojdzieJ Po całej szkole rozchodził się smakowity zapach gofrów, a przed biblioteką skupili się jego amatorzy. Tak więc z inicjatywy Samorządu uczniowie naszego gimnazjum mogli karmić w Walentynki nie tylko ducha, ale i ciało.