Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Dzień Europejczyka 2014

Date: Maj 19, 2014 Author: admin Categories: Aktualności

Schowek01

Dnia 16 maja br. już po raz piętnasty odbył się w naszej szkole Dzień Europejczyka.

Jak co roku uczniowie naszego  gimnazjum prezentowali  wybrane kraje europejskie, ukazując ich historię, kulturę i tradycje. Prezentowano znane postacie z recji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz dialogi w ich narodowych językach. Nie zabrakło również prezentacji naszego pięknego kraju. Na przygotowanych przez klasy stoiskach  można było spróbować smakowitych potraw i wypieków własnoręcznie przygotowanych przez naszych uczniów.

Tradycyjnie imprezę uświetniła obecność zaproszonych gości:  Prezydenta Mysłowic – Pana Edwarda Lasoka, radnej naszego miasta – Pani Teresy  Bialuchy, doradcy zawodowego  z Młodzieżowego Centrum Kariery- Pani Izabeli Kaczmarek-Kos oraz licznie zgromadzonej społeczności  lokalnej.

Ponadto w trakcie imprezy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje talenty muzyczne, wokalne, recytatorskie, aktorskie oraz sprawnościowe .

Pomimo deszczu na zewnątrz, w szkole panowała radosna i gorąca atmosfera – wszyscy świetnie się bawili. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny Dzień Europejczyka w przyszłym roku!!!