Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Mistrz Polski w Crossduathlonie pracuje w Gimnazjum nr 4

Date: Maj 7, 2014 Author: admin Categories: Aktualności

robert


 

26 kwietnia 2014 w Dzierżoniowie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie.

W tej niezwykle wymagającej dyscyplinie sportu, która obejmowała bieg po łące oraz drodze asfaltowej na dystansie 6 km, jazdę na rowerze górskim po drogach polnych i szutrowych na dystansie 26,4 km, a także bieg po łące oraz drodze asfaltowej na dystansie 3 km I miejsce w swojej kategorii zajął nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 4 – mgr Robert Proksa, który osiągnął czas 01:35:10,51. Pan Proksa jest pasjonatem nie tylko tej dyscypliny sportu, ale również wielu innych, zwłaszcza biegania. Swoją sportową pasją stara się zarazić swoich uczniów i czyni to z sukcesem.

W ślady mistrza poszedł jego uczeń – Paweł Szreniawa z klasy IIb, który na swoim koncie ma już wiele sukcesów, między innymi zajął II miejsce w XII Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora MOSiR Mysłowice. Wytrwale startował we wszystkich 7 zawodach tej edycji. Wszystkich sukcesów Pawła nie sposób wymienić, tylko w marcu i kwietniu Paweł zajął I miejsce w 43. Masowych Biegach Przełajowych o  Paterę Dziennika Zachodniego i śląskiego TKKF w Czeladzi, I miejsce w  XIX Ogólnopolskim Biegu Uliczno – Przełajowym „Świętochłowice” 2014r. i I miejsce w XII Memoriale A. Pławeckiego organizowanym w Pszczynie.

Warto dodać, że uprawianie sportu dobrze wpływa na rozwój intelektualny, gdyż Paweł jest również bardzo dobrym uczniem. Zatem powiedzenie: „W zdrowym ciele zdrowy duch” jest jak najbardziej prawdziwe. Obydwu sportowcom serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.