Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

1 września 2014 – Uroczyste rozpoczęciu roku szkolnego w Gimnazjum nr 4

Date: Wrzesień 2, 2014 Author: admin Categories: Aktualności

DSCF0982

„Rok szkolny uważam za otwarty” – to tradycyjna formuła, którą dyrektor Gimnazjum nr 4 pani magister Renata Blacha wypowiada na zakończenie uroczystej akademii rozpoczynającej każdy nowy rok szkolny. Tym razem już po raz szesnasty.

 Tradycyjnie uroczystość swoją obecnością uświetnił Prezydent Miasta Mysłowice – pan Edward Lasok. Społeczność szkolna nagrodziła Prezydenta i jego wystąpienie brawami doceniając, że pan Edward Lasok jest zawsze na rozpoczęciu roku szkolnego w Gimnazjum nr 4. Obecni brawami wyrazili również podziękowanie za nowe boisko sportowe i zmienione okna w budynku gimnazjum. Prezydent życzył całej społeczności szkolnej przede wszystkim zdrowia, sukcesów i realizacji swoich marzeń. Stwierdził, że to dopiero początek remontów i obiecał dalszą rozbudowę boiska szkolnego. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która zapoznała uczniów i obecnych rodziców z planem pracy i nauczycielami uczącymi w gimnazjum. Zachęcała do wytężonej nauki oraz rozwijania różnych talentów. Życzyła wszystkim udanego roku szkolnego 2014/2015.

  Uczniowie, rodzice i nauczyciele, wypoczęci po wakacjach, z zainteresowaniem oglądali program artystyczny przygotowany przez klasę IIa i IIIb pod kierunkiem pani Barbary Borek-Witkowskiej. Dekorację, której mottem były słowa Seneki Młodszego: „Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy” wykonała siostra Bonomia.