Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Kampania Mysłowice są EKO!

Date: Wrzesień 22, 2015 Author: admin Categories: Aktualności

ekowyzwanie_plakat

Jesteśmy na półmetku EKOWYZWANIA – gry internetowej zorganizowanej w ramach akcji Mysłowice są EKO!
Ta gra to nie jest zwykły quiz. EKOWYZWANIE.PL to zabawa, w której przez dwa tygodnie zachęcamy do poszukiwania ciekawych informacji na różne tematy związane z ekologią, ale co ważniejsze – motywujemy wyzwaniami do wprowadzania ekologicznych zmian w codziennym życiu!

Codziennie od 14 do 27 września w zakładce Zadania Gry publikujemy pytania i zadania związane z ekologicznym stylem życia. Codziennie udostępniamy kilka nowych pytań i zadań, a łącznie w trakcie trwania gry pojawi się ich 50. Niektóre zadania będzie można wykonać bez wychodzenia z domu, korzystając z informacji zawartych w Internecie. Kolejna część zadań zachęci do wyjścia z domu po to, by na przykład odwiedzić wskazane przez nas miejsce lub wykonać zdjęcie na temat, o który poprosimy. Minimalna liczba zadań, która daje szansę na nagrodę to 5, ale, by zawalczyć o główne nagrody należy ich rozwiązać jak najwięcej. Najlepiej więcej niż wszyscy pozostali!

Dla graczy, którzy zajmą najwyższe miejsca w rankingu punktowym przygotowaliśmy aż trzy nagrody główne, w tym rower o wartości co najmniej 1000 złotych oraz nagrody rzeczowe o wartości 500 i 300 złotych. Pośród wszystkich pozostałych graczy, którzy prawidłowo rozwiążą minimum 5 zadań zostaną rozlosowane nagrody dodatkowe.

Do gry zapraszamy zarówno nastolatków od 13. roku życia, jak i osoby dorosłe oraz seniorów. Wystarczy chęć i podstawowe umiejętności korzystania z komputera i Internetu.
Każdy kto przystąpi jeszcze do zabawy, ma szansę na wygraną. Wystarczy, że odpowie na zaległe pytania i może walczyć o nagrodę główną. A gramy o rower!
Kampania Mysłowice są EKO! doceniona została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i nasz projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 40 tys. zł, tj. 50% kosztów kampanii.