Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Date: Wrzesień 8, 2015 Author: admin Categories: Aktualności

1 września w Gimnazjum nr 4 uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem NNMP w Brzezince  cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Byli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. W tym dniu do szkoły przychodzą też niektórzy absolwenci, jeśli skończyli już uroczystość w swoich nowych szkołach. Swoją obecnością zaszczycił nas po raz 17  Prezydent Miasta Mysłowice – pan Edward Lasok. Zaproszenie przyjął też nowy proboszcz parafii w Brzezince ks. Andrzej Hoinkis.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego obejrzeliśmy krótki występ, w którym uczniowie klasy IIb (przygotowani przez panią Ewę Wojtaś) zachęcali do uczenia się, przedstawiając humorystyczne rady i nowe szkolne dyscypliny sportowe np. „skok przez płot do sklepiku pana Chyry” zapewne po niezdrową żywność. Taki występ optymistycznie nastraja do niełatwej szkolnej codzienności. Pamiętano także o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Następnie do młodzieży przemówił  Pan Prezydent, który życzył  uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły  sukcesów i radości w nowym roku szkolnym. Kilka słów oraz życzenia przekazał też ks. Hoinkis. Pani dyrektor Renata Blacha, dziękując Panu Prezydentowi za spotkanie, podkreśliła, że zawsze jest z nami obecny podczas rozpoczęcia roku szkolnego i podziękowała za pomoc udzielaną szkole.

A potem zaczęła się już szkolna rzeczywistość – uczniowie, zwłaszcza trzech klas pierwszych, poznawali nauczycieli i wychowawców, a pozostali sprawdzali, czy w tym roku szkolnym będą mieć lekcje z tymi samymi nauczycielami. Można było zaobserwować, że: pierwszoklasiści byli przejęci – w końcu to nowa szkoła, uczniowie klas drugich bardzo spokojni i uśmiechnięci – im, oprócz walki o promocję, nic w tym roku nie zagraża, natomiast trzecioklasiści skupieni – dla nich zaczyna się walka o jak najlepsze stopnie i wynik egzaminu.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Mamy nadzieję, że rok szkolny 2015/2016 będzie udany.