Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Date: Wrzesień 6, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w nowym Zespole Szkół nr 1 w Brzezince

1 września uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny w nowo powstałej placówce, jaką  jest  Zespół Szkół nr 1 w Brzezince. W skład tej placówki weszły Szkoła Podstawowa
nr 10 im. Karola Miarki oraz Gimnazjum nr 4. Ta zmiana dokonana w Brzezince oraz w Brzęczkowicach przez władze miasta wpisuje się w obecną reformę wprowadzaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. I chociaż zmian w edukacji jest wiele, to rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w nowej szkole według znanego wszystkim porządku.

Po uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem NNMP w Brzezince  uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na boisku szkolnym. Wszystkich powitał uczeń klasy IIIb – gimnazjalista  Darek Wendreński oraz uczennica klasy 6b szkoły podstawowej- Emilka Bednarek. Nagłośnienie przygotował uczeń klasy IIa gimnazjum – Karol Dandyk. Młodzież nie zapomniała o przypadającej 1 września 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej, oddając hołd obrońcom ojczyzny minutą ciszy. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor ZS nr 1 pani mgr Mariola Czypionka, która przedstawiła najważniejsze kierunki pracy szkoły, swoich zastępców (pani Renata Blacha i pani Eleonora Janowska), grono pedagogiczne oraz wychowawców klas. Poinformowała, że w Zespole Szkół nr 1 czterdziestu pięciu nauczycieli będzie uczyć 410 uczniów. Te liczby i obecność na boisku uczniów, nauczycieli i rodziców robiły duże wrażenie. Pani dyrektor życzyła  całej społeczności szkolnej sukcesów i radości w nowym roku szkolnym.

A potem zaczęła się już szkolna rzeczywistość – uczniowie, zwłaszcza klas pierwszych – poznawali nauczycieli i wychowawców oraz budynek szkolny. Natomiast pozostali, spotykając się w klasach z wychowawcami, poznawali swoje plany lekcji i sprawdzali, czy w tym roku szkolnym będą mieć lekcje z tymi samymi nauczycielami. Można było zaobserwować, że mimo zmian wszyscy ze spokojem i uśmiechem, pełni optymizmu rozpoczęli nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że rok szkolny 2016/2017 będzie udany.

BBW