Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Eureka Junior 2016

Date: Grudzień 20, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

1

KONKURS  EUREKA JUNIOR

            Pod koniec I półrocza roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół nr 1 w Mysłowicach – Brzezince odbył się kolejny raz konkurs Eureka Junior. Był adresowany do uczniów klas szóstych wszystkich szkół podstawowych na terenie miasta Mysłowice.

            Konkurs miał na celu, przede wszystkim, integrację z młodszymi uczniami innych szkół w najbliższym otoczeniu oraz kształtowanie współpracy i zdrowej rywalizacji, a także zainteresowanie dzieci bogactwem językowym i umiejętnościami logicznego myślenia.

            Reprezentanci zgłoszonych szkół (w 3-osobowych składach) brali udział w 3 etapach konkursu m.in. odpowiadali na pytania z języka polskiego, historii, matematyki i przyrody, rozwiązywali rebusy, popisywali się sprawnością fizyczną, a wszystko to w wyznaczonym przez organizatorów czasie. Konkurs obejmował wiadomości i umiejętności realizowane w szkole podstawowej, ale wymagał od uczestników dokładnej analizy czytanych tekstów, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Uczniowie mieli okazję popisać się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przy okazji troszkę się pobawić, konkurując ze sobą. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną aktywnością.

      Jury, w którym zasiadali nauczyciele szkół uczestniczących w konkursie, przyznało pierwsze miejsce uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, drugie – Szkoły Podstawowej nr 1, trzecie – Szkoły Podstawowej nr 10 z Zespołu Szkół nr 1. Nagrody – gadżety ufundowane przez sponsorów – wręczyły zwycięzcom i uczestnikom dyrektor ZS nr 1 p. Mariola Czypionka oraz wicedyrektor p. Renata Blacha.

Konkurs zorganizowali: p. Marzena Gąsiorek, p. Izabela Radwańska, p. Bożena Wołoszyn oraz p. Łukasz Helwing.