Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Jarmark w Dreźnie

Date: Grudzień 12, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

6

9 grudnia 2016 grupa uczniów Gimnazjum nr 4 pod opieką pani Edyty Burakowskiej, pani Izabeli Radwańskiej oraz pani Klaudii Warczek wzięła udział w  wycieczce szkolnej do Drezna.

Drezno, zasłużenie nazywane perłą baroku i Florencją Północy, wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie.

Pierwszym punktem wycieczki był klejnot architektury Drezna – Pałac Zwinger. Następnie uczestnicy zwiedzili Stare Miasto (Opera Sempera, Katedra, Tarasy Brüla, barokowy protestancki kościół Frauenkirche, rzymskokatolicki kościół dworski Hofkirche, Zamek Królewski).

Po krótkiej przerwie wszyscy udali  się  do Szklanej Manufaktury koncernu Volkswagena.

Miejsce to jest wyjątkowym na całym świecie zespoleniem produkcji ze sztuką. To właśnie tu od 2017 roku będzie produkowany nowy model e-Golfa.

Kolejną atrakcją było  położone przy Nowym Rynku Muzeum Transportu i Komunikacji. W środku można było zobaczyć wystawy dotyczące wszystkich gałęzi transportu i komunikacji.

Wycieczka kończyła się na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Jarmark w Dreźnie jest najstarszym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Niemczech. Odbywa się od 1434 roku. Na jarmarku wystawia się ponad 200 wystawców – z jedzeniem, napojami i różnorodnymi ozdobami świątecznymi: ręcznie rzeźbione lampki na okno, ozdoby choinkowe, tradycyjne drewniane zabawki, świece, wyroby z koronki, pierniki i wiele innych.

Panujący tu niepowtarzalny klimat oraz świąteczne iluminacje, każdego pozytywnie nastroiły przed zbliżającymi się świętami.

Uczestnicy wycieczki wrócili do domu bardzo zadowoleni. Ponadto pobyt w Dreźnie stworzył uczniom wiele okazji do praktycznego wykorzystania języka niemieckiego oraz angielskiego.