Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Szkolny konkurs czytelniczo-literacki z „Ballad i romansów”.

Date: Grudzień 19, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

 

19 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczo literacki dedykowany uczniom gimnazjum.

Celem konkursu było rozwijanie pasji czytelniczych, utrwalanie wiedzy o klasycznych dziełach literatury polskiej, rozwijanie wyobraźni i rozbudzanie potrzeby obcowania
z książką, kształtowanie postaw czytelniczych i wykorzystanie technologii informatycznych w procesie uczenia się. Konkurs pod opieka pani Barbary Borek – Witkowskiej przygotowali w ramach projektu uczniowskiego uczniowie klasy IIa – Julia Paris i Ewa Lech.  Stroną techniczną konkursu opiekowała się Barbara Anforowicz- Nikilk.

W konkursie przygotowanym w technologii kahoot mogli wziąć udział wszyscy chętni gimnazjaliści, którzy przeczytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum. Musieli odpowiedzieć na 33 pytania. Pasjonaci czytania wykazali się nie tylko szczegółową wiedzą dzieła Mickiewicza, ale również szybkością i refleksem w czytaniu oraz zaznaczaniu odpowiedzi. Dość powiedzieć, że rzadko potrzebowali 20 sekund na odpowiedź, a na niektóre pytania wszyscy odpowiadali już po 3 sekundach. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Zwyciężyła Karolina Broncel z klasy IIa, drugie miejsce zajął Rafał Klimza z klasy IIc, a trzecie miejsce Sara Nocula z klasy IIIa. Wszyscy uczniowie w nagrodę otrzymali punkty z zachowania, a zwycięzcy książki i audiobooki.

Konkurs bardzo podobał się uczestnikom i domagają się następnego, co organizatorów bardzo cieszy i na pewno w II semestrze zorganizujemy kolejny konkurs. W bibliotece szkolnej można głosować na książki konkursowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu z „Ballad i romansów” dziękujemy i gratulujemy, a szczególne gratulacje składamy zwycięzcom.

 

BBW