Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Mysłowicach na konkursach i jarmarkach Bożonarodzeniowych

Date: Grudzień 15, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

2


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Szkoły i ośrodki kultury, dbając o kultywowanie tradycji związanych z tym okresem, organizują wiele imprez i konkursów, podczas których uczestnicy mogą pochwalić się swoimi talentami.

Uczniowie ZS nr 1 w Mysłowicach wzięli udział w regionalnym konkursie plastycznym, którego organizatorem był MOK Lędziny.  Przedmiotem rywalizacji była praca plastyczna – rękodzielnicza w formie kartki świątecznej i choinki. Spośród 134 „Najładniejszych kartek świątecznych” nadesłanych na konkurs przez 112 uczestników w kategorii „Gimnazja i szkoły średnie” I miejsce zdobyła Wiktoria Palian, a II Julia Gaweł z Gimnazjum nr 4 działającego w ZS nr 1. Opiekunem zdolnych uczennic jest Pani Elżbieta Taborek.

Z kolei  w konkursie na najładniejszą „Choinkę Bożonarodzeniową” wzięło udział aż 144 uczestników. W kategorii „Klasy I – III”  I miejsce zdobył uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z ZS nr 1 w Mysłowicach – Jakub Skrzydeł. Kuba jest podopiecznym pani Ewy Głos. Nagrody rzeczowe i statuetki utalentowanej plastycznie młodzieży wręczyły Panie burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel i dyrektor MOK Joanna Figura.

Z kolei uzdolnieni muzycznie uczniowie ZS nr 1 wystąpili 9 grudnia na mysłowickim Rynku, uświetniając trwający w dniach 9-12 grudnia Mysłowicki Jarmark Świąteczny. Zaprezentowały się  3 zespoły wokalne: „Zielone nutki” (opiekun p. Ewa Głos), „Dyszka” (opiekun p. Katarzyna Adamek) i Zespół Wokalno- Instrumentalny z Gimnazjum nr 4 (opiekun p. Elżbieta Taborek). Publiczność mogła podziwiać polskie kolędy i pastorałki
w pięknym wykonaniu dzieci i młodzieży.

BW

„Wszystkim zwycięzcom konkursów  i uświetniającym swoim śpiewem miejski Jarmark Świąteczny gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów”.

P1000070