Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Wieczornica ZS nr 1 w Mysłowicach Brzezince

Date: Grudzień 23, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

_external_images_media_38006$IMAG1949_1

W okresie Bożonarodzeniowym zapewne w każdej instytucji czy firmie wspólnie świętuje się ten wyjątkowy czas. Również szkoły mają wtedy okazję do uroczystych spotkań z uczniami, rodzicami i sponsorami. Takie spotkania pod nazwą Wieczornicy odbywały się zawsze w Szkole Podstawowej nr 10.

21 grudnia wieczorem w ZS nr 1, w skład którego wchodzi obecnie SP nr 10, odbyło się świąteczne spotkanie władz miasta, rodziców, sponsorów szkoły, nauczycieli
i pracowników administracyjno-obsługowych. Na spotkanie przybyli między innymi zastępca Wydziału Edukacji Miasta Mysłowice p. Krystyna Protasewicz, radna p. Teresa Bialucha oraz
dyrektor oddziału PKO BP w Mysłowicach p. Marzanna Trzepietowska. Impreza przygotowana i prowadzona przez panie Eleonorę Janowską i Katarzynę Adamek przy współudziale całego grona pedagogicznego i rodziców miała niezwykły i wyjątkowy charakter. Zorganizowana była bowiem w konwencji „Szansy na sukces”. Wylosowani uczestnicy spotkania śpiewali wskazaną kolędę. Soliści, duety i kwartety gości wspierani byli przez pięknie śpiewające i grające dzieci z zespołu „Dyszka”.

To kolędowe karaoke przyniosło mnóstwo radości, a soliści, wśród których byli między innymi dyrektor szkoły mgr Mariola Czypionka, radna miasta Mysłowice p. Teresa Bialucha czy przewodnicząca Rady Rodziców Agata Wiśny wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi. Ci, którzy śpiewali nieco gorzej, bawili publiczność aktorsko markując piękny śpiew, a nieoceniona Dyszka wspomagała śpiewających. Również bardzo podobał się wszystkim „Taniec Aniołów” przygotowany przez dziewczynki z klasy IIIc Szkoły Podstawowej pod opieką p. Joli Drozd. Piękny nastrój współtworzyły świąteczne, niezwykle oryginalne dekoracje. Atmosfera spotkania była pełna radości i wesela.

Po występach goście mogli skorzystać z ufundowanego przez rodziców poczęstunku, jak również kupić przygotowane przez uczniów ozdoby, kartki i stroiki świąteczne.
A ponieważ szkoła bierze udział w akcji UNICEF-u „Wszystkie kolory świata”, to uczestnicy spotkania chętnie kupowali uszyte przez dzieci, rodziców i nauczycieli laleczki. Zdobyte w ten sposób pieniądze będą ratować życie dzieci w Angoli. Akcja pięknie wpisała się w ten wspaniały przedświąteczny czas, gdy wszyscy są bardziej skłonni dzielić się dobrem z bliźnimi.

Spotkanie trwające około trzech godzin zakończyło się wspólnymi życzeniami. Uczestnicy spotkania wyrażali nadzieję, że w przyszłym roku spotkają się znów w ZS nr 1
na tak wspaniałej imprezie.

Materiał przygotowany przez BBW z ZS nr 1