Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

XIX Konkurs Wiedzy o Antyku

Date: Czerwiec 7, 2017 Author: admin Categories: Aktualności

1

Szóstego czerwca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Mysłowicach odbył się 19. Konkurs Wiedzy o Antyku. Ta coroczna impreza wpisała się już na stałe w historię naszej szkoły i miasta. Tegorocznej edycji towarzyszyły wielkie emocje, a wszystkie zadane pytania okazały się najlepszym sprawdzianem wiedzy o historii antycznej zdobytej w pierwszej klasie gimnazjum.
Rywalizacja przebiegała w trzech etapach: w pierwszym uczestnicy odpowiedzieli na pytania z wiedzy ogólnej, w drugim pracowali z tekstem źródłowym, a w trzecim rozwiązali komputerowy quiz.
Konkurs przygotowały: p. Izabela Radwańska, p. Marzena Gąsiorek, p. Barbara Anforowicz-Niklik, przy drobnej pomocy uczniów z klas 3b i 2c 

Rywalizacja była zacięta, a o zdobytych miejscach decydowały kilkupunktowe różnice. Ostateczne, pierwsze miejsce przypadło Gimnazjum nr 4 w Mysłowicach. Drugie zajęła drużyna Zespołu Szkół Sportowych, a trzecie Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach. Za udział w konkursie chcemy podziękować reprezentacjom Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2.
Nagrody zwycięzcom wręczyła Dyrektor ZS nr 1 – p. Mariola Czypionka, która już zapowiedziała przyszłoroczną, jubileuszową edycję.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i organizatorom. W sposób szczególny chcemy również podziękować Młodzieżowej Radzie Miasta oraz Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice za wsparcie konkursu.
Do zobaczenia za rok!