Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

„Nauczyciel to nie zawód to misja”

Date: Październik 14, 2017 Author: admin Categories: Aktualności

22712418_1922602677766969_7545118836608588248_o (1)

Takie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom Święta Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach. Drugi napis na dekoracji wykonanej przez panią Taborek to słowa reżysera i pisarza Jana Kurczaba, które brzmią: „Jest jedna forma wyrażenia wdzięczności nauczycielowi: uczenie się.”
Tym hasłom podporządkowany był program artystyczny przygotowany przez panią Barbarę Borek- Witkowską. To wyjątkowe święto całej szkolnej społeczności szczególnie uczcili uczniowie klasy 4 a szkoły podstawowej oraz 2a i 3 a gimnazjum, którzy przygotowali program artystyczno-muzyczny. Kabaret z życia szkoły przeplatały nowe, lekkie i satyryczne aranżacje starych piosenek mówiące o życiu szkolnym. Oprócz humorystycznych lekcji polskiego i matematyki uczniowie pokazali też swoje muzyczne możliwości. Jedną piosenkę zaśpiewały wszystkie klasy czwarte przygotowane przez swoich wychowawców (Panie: Koźlik, Siupka, Witkowska). Oprócz radosnego i życzliwego dowcipu szkolnego, którym skrzył się program (brawa dla przygotowującej i występujących), nie zabrakło też pięknej dziecięcej recytacji Mai Gontarz, Martyny Gandor i Kingi Latko (4a), które swoją recytacją dziękowały nauczycielom za trud pracy w szkole i obnażały uczniowskie lenistwo.
Program bardzo się podobał, bo słuchali i żywo reagowali i duzi, i mali. Na zakończenie wystąpił prowadzony przez panią Adamek zespół szkolny Dyszka, który zaśpiewał piosenkę po śląsku. Potem zaczęły się oficjalne życzenia, bo swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice – pan Bernard Pastuszka, radna dzielnicy p. Teresa Bialucha oraz rodzice z Rady Rodziców. Na ręce pani dyrektor Marioli Czypionki goście złożyli kwiaty oraz życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.
Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom.
Jednak najpiękniejsza w pracy nauczyciela jest wdzięczność uczniów. Wszyscy uczniowie stawili się w szkole w galowych strojach, przedstawiciele klas przynieśli kwiaty, czekoladki i, co najważniejsze, życzenia. W świątecznej atmosferze obiecywali też, że będą się więcej uczyć. I to niech będzie największym i najbardziej radosnym prezentem
dla nauczycieli w dniu ich święta.