Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Rajd górski

Date: Październik 3, 2017 Author: admin Categories: Aktualności

1a

W piątek 29 września 2017 r. odbył się rajd górski do Wisły. 78 uczestników wycieczki wraz z opiekunami pod czujnym okiem pani przewodnik podjęło trud zdobycia Stożka Wielkiego (978 m n.p.m.).

Wędrówkę rozpoczęliśmy na Przełączy Kubalkonka, skąd udaliśmy się szlakiem czerwonym (Główny Szlak Beskidzki) w kierunku Stożka, pokonując po drodze Kiczory. Wspinaczka na wzniesienie Kiczor była wyczerpująca z uwagi na dużą stromiznę. Dalej było już tylko z górki J. Dotarliśmy do schroniska  PTTK na Stożku, najstarszego w Beskidzie Śląskim, gdzie odpoczęliśmy i posililiśmy się, podziwiając przy okazji wspaniały widok okolicznych szczytów i pasm górskich. Dalsza część trasy prowadziła stromo, w dół, szlakiem zielonym i zakończyła się na parkingu w Wiśle Łabajów.

Do Mysłowic wróciliśmy późnym popołudniem – zmęczeni, w obłoconych butach, ale naładowani pozytywną energią gór. W tym miejscu pozwolę sobie przytoczyć słowa pana Jerzego Kosim, autora przewodnika tatrzańskiego: „Każdy z nas ma swoje miejsca na Ziemi, do których chętnie wraca. Wielu wierzy w to, że kontakt z górami wyzwala w nas szlachetne emocje, które potrafimy dzięki nim w sobie odnaleźć, pomimo zniewolenia przez pędzący czas i otaczający nas chaos”

Organizator wycieczki – p. Gabriela Kazibut składa serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom: siostrze Eliaszy, p. Małgorzacie Kalus-Brzezińskiej, p. Danucie Koźlik, p. Joannie Papudze, p. Magdalenie Pastuszce i p. Angelice Wójkowskiej za  opiekę nad uczniami oraz wszystkim uczniom za wzorowe zachowanie podczas wycieczki, uśmiech i podjęcie wyzwania :)