Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Rajd szkolny 2018

Date: Wrzesień 21, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

rajd

W piątek 21 września 2018 r. odbył się rajd górski do Szczyrku. 44 uczestników wycieczki wraz z opiekunami pod czujnym okiem przewodnika podjęło trud zdobycia Klimczoka (1117 m n.p.m.), szczytu w paśmie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Wedle wyliczeń jednego z uczniów przemierzyliśmy 26524 kroków , tj. ok. 12 km.
Wędrówkę rozpoczęliśmy w Szczyrku Bile, skąd udaliśmy się zielonym szlakiem w kierunku schroniska pod Klimczokiem. Po drodze dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy, między innymi dotyczących pochodzenia nazwy góry. Według ludowych podań pochodzi ona od słynnego zbójnika – Klimczoka, który ukrywał się w jaskiniach znajdujących się na zboczach wzniesienia.
Wspinaczka na Klimczok była wyczerpująca z uwagi na dużą stromiznę. Dalej było już tylko z górki . Ze szczytu mogliśmy podziwiać wspaniały widok na okoliczne szczyty i pasma górskie. Dalsza część trasy prowadziła po równej drodze na Szyndzielnię i następnie łagodnie w dół zielonym, a później czerwonym szlakiem. Zakończyła się na parkingu w Bielsku-Białej.
Do Mysłowic wróciliśmy pozytywnie naładowani energią gór i pięknej pogody, która cały czas towarzyszyła nam w wędrówce .
Organizator wycieczki – p. Gabriela Kazibut składa serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom: p. Barbara Anforowicz-Niklik, siostrze Bonicie, p. Agnieszka Balicka, p. Patrycja Hankus i p. Karolinie Żołnie za opiekę nad uczniami oraz wszystkim uczniom za wzorowe zachowanie podczas wycieczki, uśmiech i podjęcie wyzwania