Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

I miejsce w „Bibliotecznych potyczkach”

Date: Październik 31, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

Schowek01

I miejsce w „Bibliotecznych potyczkach” – mamy to!

W ostatni dzień października w Bibliotece Centralnej odbył się powiatowy konkurs dla uczniów klas 6 szkół podstawowych „Biblioteczne potyczki”. Organizatorom przyświecały różnorakie cele, a mianowicie: rozbudzenie zainteresowania biblioteką i czytaniem, rozwijanie wyobraźni i rozbudzanie potrzeby obcowania z książką jako formą spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji. Podczas konkursu w szranki stanęło aż siedem zespołów dwuosobowych, reprezentujących mysłowickie szkoły podstawowe, w tym również nasza drużyna – Milena Jarczyńska i Karolina Sornek z klasy 6B. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą ogólną z zakresu bibliotekarstwa, umiejętnością wyszukiwania informacji w słownikach i encyklopediach, czytaniem ze zrozumieniem oraz umiejętnością poszukiwania książek na półkach bibliotecznych. Nie zabrakło konkurencji sprawnościowej czyli układania wirtualnych puzzli, które to po ułożeniu okazały się okładką książki „Jeszcze Polska nie zginęła – historia dla najmłodszych”. Najlepszymi okazali się uczennice naszej szkoły (m. in. bezbłędnie wykonały zadanie polegające na połączeniu tytułu książki z jej autorem), za nimi na podium uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1, a III miejsce przyznano uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 4. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mysłowicach i Sekcję Bibliotekarską przy Oddziale ZNP w Mysłowicach. Serdecznie gratulujemy, a miłośnikom układania puzzli proponujemy konkursową układankę:
www.ipuzzle.pl/u/2456d7
więcej na facebook`u… – https://www.facebook.com/378109108882093/posts/2920505477975764/