Aktualności

  • G4 i SP10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

GRATULACJE DLA DAWIDA!

Date: Czerwiec 4, 2019 Author: admin Categories: Aktualności

Schowek01

Uczeń Naszej Szkoły Dawid Książek jest laureatem siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” organizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska, Prószyński i Sp-ka, ZIN ZIN PRESS pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Konkurs polegał na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Prace nadesłane przez uczniów oceniane były w trzech kategoriach wiekowych, a ich zakres historyczny miał mieścić się w okresie od 1917 r. do 1990 r.
Dawid jest utalentowanym plastycznie pasjonatem historii, toteż konkurs na komiks dał mu szansę pogłębienia zainteresowań, wykonania ciekawej i kreatywnej pracy, co zostało dostrzeżone i nagrodzone przez jury. Jego praca nosi tytuł: „Dywizjon 303. A gdy kul zabrakło…” Opiekę merytoryczną nad projektem przygotowanym przez ucznia objęła nauczycielka historii, p. Elżbieta Taborek.
Na konkurs nadesłano 400 prac, z całej Polski, więc oceniający mieli sporo pracy, tym bardziej nas cieszy sukces młodego Mysłowiczanina.
31 maja 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy komiks, którą otworzył dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz wspólnie ze Sławomirem Zajączkowskim – twórcą komiksów. Laureaci odebrali nagrody i dyplomy oraz mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, przygotowanych specjalnie pod kątem tworzenia komisów.
Laureatowi – Dawidowi Książkowi – życzymy kolejnych sukcesów, oczywiście nie tylko historycznych i plastycznych.