• Pożegnanie ósmoklasistów 2021

     • „Ale to już było i nie wróci więcej…” na szczęście „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” – czyli uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych w naszej szkole.

       

      24 czerwca br. o godzinie 10.00 rozpoczęło się pożegnanie tegorocznych absolwentów klas ósmych. Niektórzy przybyli wraz z rodzicami, by pożegnać się z wychowawcami, dyrekcją
      i nauczycielami.

      Uczniowie klas siódmych przy wsparciu swoich wychowawców przygotowali część artystyczną oraz pamiątkowe upominki dla starszych kolegów opuszczających mury naszej szkoły.

      Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć prezentację, w której przedstawiono Dyrekcję, wszystkich uczących nauczycieli, pracowników administracji, obsługi, kuchni, ale przede wszystkim absolwentów i ich pasje, osiągnięcia, śmieszne sytuacje ze szkolnych lat. Salwy śmiechu i radości wzbudził też filmik z wykonaniem poloneza, ale tańczyli go obecni ósmoklasiści..., gdy mieli po 10 lat i byli w czwartej klasie. Z łezką w oku można było popatrzeć jacy byli i jak się zmienili nasi absolwenci.

      Ze względu na ograniczenia covidowe ilość miejsc na sali była ograniczona, toteż nie wszyscy uczniowie klas siódmych mogli na żywo uczestniczyć w uroczystości, zatem przygotowali filmik z życzeniami dla swoich starszych kolegów. Jego mottem były słowa
      z piosenki Stanisława Sojki, że:

      „Życie nie tylko po to jest, by brać

      Życie nie po to, by bezczynnie trwać

      I aby żyć siebie samego trzeba dać”.

       

      Również i ta forma przekazu, życzenia oraz wyznania miłości i przyjaźni wzbudziły ogólną radość wśród oglądających.

      Na koniec siódmoklasiści pięknie zaśpiewali piosenkę Grechuty o tym, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, a do wykonania dołączyła się zgromadzona publiczność. Następnie wszyscy śpiewali piosenkę Maryli Rodowicz o tym: „że to już było i nie wróci więcej”, można by dodać - niestety, a ósmoklasiści odbierali upominki od młodszych kolegów z klas siódmych.

      Potem ósmoklasiści dziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Nagrali też filmik, a w nim wspomnienia „niebieskiego mundurka” - można by rzec - czyli z lat szkolnych, a także swoje podziękowania dla wychowawców i nauczycieli.

      Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Mariola Czypionka. Dziękowała rodzicom, uczniom, nauczycielom. Wręczyła kwiaty najbardziej zaangażowanym w prace Rady Rodziców osobom – pani Annie Jendyk i przewodniczącemu RR panu Mariuszowi Szymczakowi.

      Na końcu zabrzmiała piosenka Elektrycznych Gitar „To już jest koniec”, a ósmoklasiści kwiatami żegnali Dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły.

      Szkoda, że to już koniec, ale każdy koniec jest początkiem czegoś nowego i miejmy nadzieję, że lepszego. Życzymy naszym absolwentom, by spełniły się ich życiowe marzenia i nadzieje.

       

     • Sukces LIDII KOŁODZIEJCZYK

     • Sukces LIDII KOŁODZIEJCZYK z klasy 2b, która dnia 23.06.2021r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odebrała nagrody za zajęcie I MIEJSCA w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Historycznym "Jadwiga i Jagiełło. Dwa serca, dwa kraje i wspólna historia". Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Mysłowicach.

      GRATULUJEMY !!!

     • WYPOSAŻENIE PIERWSZOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

     • WYPOSAŻENIE PIERWSZOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022:

      - tornister lub plecak,

      - 1 blok techniczny z białymi kartkami (A4),

      - 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami (A4),

      - 1 blok rysunkowy biały (A4),

      - 1 zeszyt w kratkę 16-kartkowy do edukacji matematycznej,

      - 1 zeszyt w 3-linie 16-kartkowy do edukacji polonistycznej,

      - piórnik z kredkami ołówkowymi, ołówkiem i gumką,

      - papier kolorowy (wycinanki)- duży format - nie samoprzylepny,

      - klej w sztyfcie,

      - nożyczki,

      - farby plakatowe i akwarelowe,

      - pędzle różnej grubości,

      - plastelina,

      - 2 teczki z gumką (na prace plastyczne i testy),

      - obuwie zmienne z jasną podeszwą,

      - strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki.

      Wszystkie rzeczy plastyczne, papiernicze mają być podpisane.

     • Rozstrzygnięcie konkursu SKO

     • 24 czerwca 2021 roku został rozstrzygnięty całoroczny konkurs SKO. Uczniowie, którzy systematycznie oszczędzali zostali nagrodzeni pięknymi prezentami. Oto lista nagrodzonych :Bartosz Baranek kl 1a, Weronika Wajnert kl 2b, Szymon Helwing kl 3a, Jan Gąsiorek kl 3a, Bartosz Grabowski kl 3a oraz Przemysław Iwaniak kl 3a.

     • Spotkanie z książkami i czasopismami w klasach pierwszych

     • Czy książka może leczyć? Dziś w klasie 1a i 1b odbyło się spotkanie z książkami i czasopismami. Każda z  anatomicznych części ciała człowieka - oczy, usta, głową, uszy, ręce, serce i stopy potrzebują przebywać z książką! Oczy - rozpoznają litery, zdania i ilustacje, usta - dzielą się z kimś ulubionym fragmentem, uszy- słuchają, gdy czytają rodzice lub gdy słuchamy audiobooków, ręce - przesuwają strony, serce- wzrusza się, przeżywa i emocjonuje, stopy - tupią, gdy nie można się doczekać  zakończenia. Biblioteka jest jak apteka! Czytając poszerzamy horyzonty i naszą wyobraźnię.

     • Dzień Ojca

     • Kochany Tato! W dniu Twojego Święta życzę Ci kolorowych marzeń do spełnienia i nowych pomysłów do wymyślenia!

      Życzenia dla wszystkich tatusiów od klasy 1a i 1 b!

      Serdeczne życzenia dla wszystkich tatusiów, składają uczniowie klasy 3 b

     • IIB w Muzeum Pożarnictwa

     • Dnia 23.06.2021r. klasa IIB udała się na wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Następne wszyscy bawili się na placu zabaw

     • Odpoczynek 5a w Stadninie Błyskawica

     • W dniu 17 czerwca uczniowie klasy 5a podążali pieszo do Stadniny Błyskawica. Po upalnej trasie, przyszedł czas na odpoczynek. Rozpoczęliśmy zabawą na placu zabaw, następnie jazda konna, nie obyło się także bez ogniska i oczywiście pieczenia pianek. W drodze powrotnej nie zapomnieliśmy o lodach.
       Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Balickiej za obranie najfajniejszej trasy i opiekę. Uczniowie klasy 5a z wychowawczynią
      Joanna Papuga-Kopacz

     • WAKACJE Z MATZOO

     • Zapraszamy uczniów do podjęcia wyzwania rozwiązywania w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie.

      Począwszy od 1 lipca na ucznia będą czekały 62 zadania do rozwiązania w naszym serwisie internetowym, o stopniu trudności odpowiednim do jego wieku (klasy 1-8). UWAGA: każde zadanie będzie dostępne tylko przez jeden dzień. Po wakacjach każdy uczestnik, który rozwiąże prawidłowo co najmniej 20 zadań dostanie dyplom w wersji elektronicznej (plik PDF), a każdy uczestnik, który rozwiąże co najmniej 40 zadań - dyplom elektroniczny z wyróżnieniem.

      Więcej informacji o projekcie “Wakacje z Matzoo” oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie:

     • Konkurs ortograficzny dla klas II i III

     • W dniach 8 czerwca i 10 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla klas drugich i trzecich. Uczestniczyło w nim łącznie 12 uczniów, którzy rozwiązywali różne zadania ortograficzne, w tym rebusy, zagadki, krzyżówki, i teksty z lukami.

      Laureaci:

      Klasy II:

      I m.- Marta Sornek

      II m. - Hubert Wojdat

      III m. - Gabriel Batog

      Klasy III:

      I m. - Ewa Jarosz

      II m. - Daniel Łożyński

      III m. - Zuzanna Batog

      Organizatorem konkursu była Beata Odrzywołek.

      Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

     • Pożegnanie z klasą

     • 21 czerwca w stadninie „Błyskawica” w Kosztowach odbyło się spotkanie pożegnalne klasy 8a. Pogoda była już wakacyjna, ale za to przywoływane na spotkaniu wspomnienia mocno zakotwiczone w minionych latach nauki. W podróży sentymentalnej towarzyszyła nam muzyka, która zachęciła (nie tylko) uczniów do „tupnięcia nóżką” na parkiecie :) Uśmiechom nie było końca! Chociaż czasem w oku zakręciła się również łezka wzruszenia. Podczas spotkania zjedliśmy pyszne kiełbaski prosto z ogniska i ciasto domowej roboty. Jeździliśmy również konno, w czym profesjonalnie pomagała nam Karolina. To był świetny dzień, który także zapiszemy w naszej księdze wspomnień.