• #SzkołaPamięta

     • Znicze pamięci na grobach bohaterów powstań śląskich

      #SzkołaPamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie,

      w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

      W akcję włączyła się klasa 8a z naszej szkoły. W czwartek 28 października uczniowie odbyli nietypową lekcję edukacji patriotycznej i obywatelskiej. Zakupili znicze i udali się do miejsc

      upamiętniających bohaterów walk o wolność Śląska i Polski. Zapalili znicze na pomnikach i grobach powstańców śląskich. Znajdują się one w parku w centrum Brzezinki oraz na cmentarzu. Chwilą ciszy uczcili pamięć tych, którzy walcząc o wolność ojczyzny, odeszli

      na zawsze.

      Cyprian Kamil Norwid pisał:

      „Ojczyzna to ziemia i groby

      Narody tracąc pamięć- tracą życie”.

      My, pamiętamy o naszych bohaterach.

      #SzkołaPamięta

       

       

     • DZIEŃ DRZEWA

     • W środę uczniowie klasy IV posadzili kolejne drzewko w szkolnym ogrodzie - kasztan jadalny. Teraz tylko czekać na owoce.

     • Dzień Drzewa w 5a

     • Uczniowie klasy 5a podczas zajęć z wychowawcą świętowali Dzień Drzewa w terenie. Korzystając z pięknej aury zażyli świeżego powietrza, udając się na spacer po pobliskim lesie. Zbierali dary jesieni i zastosowali zabieg sylwoterapii. Na nadchodzące ponure dni taka energia pochodząca od drzew na pewno się przyda

     • TANIEC ZAGOŚCIŁ w DZIESIĄTCE!

     • Do naszej szkoły zawitała dzisiaj doskonała tancerka z kilkunastoletnim doświadczeniem oraz wieloma sukcesami krajowymi i międzynarodowymi ze SZKOŁY TAŃCA SUKCES. Przyjechała do nas by zaprosić wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach tanecznych, które będą odbywać się na terenie naszej placówki Ponadto przeprowadziła warsztaty taneczno- ruchowe przy muzyce, które niezmiernie podobały się wszystkim uczestnikom. Dodała, że będzie jej niezmiernie miło współpracować z tak pojętnymi uczniami, mając nadzieję, że tak jak ona, pokochają taniec. Foldery reklamowe oraz więcej informacji na temat możliwości uczestnictwa w zajęciach tanecznych na listopadowych zebraniach z rodzicami.

      https://www.facebook.com/sukces.jaworzno/

     • Wycieczka do Pszczyny oraz Goczałkowic-Zdroju

     • W ubiegły piątek, 22 października, klasa 6a wraz z wychowawczynią Magdaleną Pastuszką-Fuks i p. Barbarą Anforowicz-Niklik wybrała się na wycieczkę do Pszczyny oraz Goczałkowic-Zdroju.

      Podczas warsztatów edukacyjnych uczniowie poznali żubrzą rodzinę i towarzyszyli jej nawet w czasie pierwszego śniadania. Ponadto obserwowali zachowania innych zwierząt, m.in.: muflonów, osła, saren, danieli, jeleni. Szczególną uwagę zwiedzających zwrócił osobnik, który posiadał białe umaszczenie – był to daniel-albinos. Pani przewodnik wyjaśniła grupie, że albinizm (bielactwo) objawia się nietypowymi dla danego gatunku zmianami ubarwienia skóry, włosów, piór czy też tęczówek oczu, które przybierają kolor biały. Taki daniel jest niezwykle rzadkim okazem wśród ssaków w naszym kraju.

      Wiele ciekawostek również z życia ptaków oraz drzew wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Zadziwiająca okazała się tajna broń dudka oraz spacery drzew (tak, tak – drzew J to nie pomyłka!) na obiadki. Zajęcia przybliżyły młodzieży wiele zagadnień przyrodniczych oraz ekologicznych. 

      Klasa uczestniczyła także w zajęciach edukacyjnych pt. Na dworze Hochbergów, realizowanych na eskpozycji wnętrz pierwszego i drugiego piętra Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Kim był marszałek dworu? Co to świta dworska? Czym zajmował się kredensarz? Na te oraz inne pytania uczniowie szukali odpowiedzi podczas tej wyjątkowej lekcji historii.

      Ostatnim celem wyprawy uczniów 6a były malownicze Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju. Jesienne kolory i różnorodność roślin, jakie można obserwować aktualnie w tym miejscu, są zdumiewające! Największą atrakcją okazał się jednak labirynt, z którego uczniowie wspólnymi siłami próbowali znaleźć drogę wyjścia. Okrzyków radości nie było końca! Ciekawymi miejscami były również chatka Hobbita oraz Tajemniczy ogród, które od razu kojarzyły się z lubianymi przez uczniów lekturami.

      Pełni wrażeń i w świetnych humorach, późnym popołudniem wróciliśmy do Mysłowic. To był piękny, wspólny czas!

     • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – więcej niż lekcja, więcej niż kino

     •  

      25 października klasy 4a oraz 6a z wychowawczyniami oraz p. Danutą Koźlik uczestniczyły w pierwszym spotkaniu z cyklu „Młodzi w obiektywie”. Bohaterowie filmów to rówieśnicy naszych uczniów, przeżywają różne przygody i muszą stawić czoła rozmaitym problemom. Dzięki obserwowanym postaciom dzieci uczą się empatii oraz podmiotowego traktowania innych osób. Uczestnictwo w seansach filmowych jest zaproszeniem do rozmów na temat codzienności uczniów, a także świetną okazją do integracji.

      Spotkanie w kinie studyjnym „Światowid” rozpoczęła prelekcja dotycząca akceptacji, tolerancji oraz osób z niepełnosprawnościami. Następnie uczniowie brali udział w seansie filmowym pt. „Polowanie na czarownice” oraz warsztatach edukacyjnych. Historia nieoczekiwanej przyjaźni Jovana i Milicy pokazała dzieciom, że warto sobie pomagać i wspólnie pokonywać trudności.

     • Lekcja kleksografii w klasie 4b

     •  

      W ubiegłym tygodniu w klasie 4b odbyła się niecodzienna lekcja kleksografii.

      Uczniowie mieli za zadanie zrobić kilka dużych kleksów na kartce, następnie złożyć ją pół i z powrotem otworzyć. Do powstałych rysunków dzieci układały historyjki i rymowanki. Pan Kleks byłby z klasy bardzo dumny! Pewnie efekty pracy uczniów podsumowałby słowami: „Bardzo trudno jest mi orzec czy to ptak, czy nosorożec.”

       

     • Dyktando z nagrodami na Dzień Nauczyciela

     • Szanowni Państwo,

      Portal edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

      Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody, a dla najlepszego Nauczyciela portal www.dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - do wyboru tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

      Dyktando na Dzień Edukacji Narodowej rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:
      dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)
      dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

      Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas (im szybciej, tym lepiej).

      Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:
      https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

      Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

     • Świetlica szkolna

     • Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do szkoły i na świetlicę. W pierwszych dniach dzieci zostały zapoznane z zasadami COVID-19. Ustaliły wspólnie kodeks obowiązujący na świetlicy. Aby się bliżej poznać uczestniczyły w zabawach adaptacyjnych i integracyjnych. Oprócz codziennych zabaw uczniowie uczestniczyli w zajęciach świetlicowych realizując kręgi tematyczne: „Witaj szkoło”, „Bezpieczna droga do szkoły”, „Poznajmy nasze hobby”, „Pierwsze oznaki jesieni”. Ponadto świętowały „Dzień kropki”, „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” oraz ,,Dzień Chłopaka”.

     • Dzień Chłopaka w 4 B

     • Mile spędzone ŚWIĘTO CHŁOPCA 👬 . W każdej chwili, zawsze, wszędzie,
      niech Wam w życiu dobrze będzie.Niech Was dobry los obdarzy wszystkim, o czym ❤️ marzy. Życzą dziewczęta z 4 b 🎉🎊