• Pożegnanie z klasą

     • 21 czerwca w stadninie „Błyskawica” w Kosztowach odbyło się spotkanie pożegnalne klasy 8a. Pogoda była już wakacyjna, ale za to przywoływane na spotkaniu wspomnienia mocno zakotwiczone w minionych latach nauki. W podróży sentymentalnej towarzyszyła nam muzyka, która zachęciła (nie tylko) uczniów do „tupnięcia nóżką” na parkiecie :) Uśmiechom nie było końca! Chociaż czasem w oku zakręciła się również łezka wzruszenia. Podczas spotkania zjedliśmy pyszne kiełbaski prosto z ogniska i ciasto domowej roboty. Jeździliśmy również konno, w czym profesjonalnie pomagała nam Karolina. To był świetny dzień, który także zapiszemy w naszej księdze wspomnień.

       

       

     • RAJD GÓRSKI

     • W piątek 18 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole rajd górski. Dziewiętnastu uczestników wycieczki wraz z opiekunami podjęło trud zdobycia Klimczoka (1117 m n.p.m.), szczytu w paśmie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim.

      Wędrówkę rozpoczęliśmy w Bystrej Śląskiej, skąd udaliśmy się czerwonym szlakiem w kierunku schroniska pod Klimczokiem. Według ludowych podań nazwa szczytu pochodzi od słynnego zbójnika – Klimczoka, który ukrywał się w jaskiniach znajdujących się na zboczach wzniesienia.

      Wspinaczka na Klimczok była wyczerpująca z uwagi na dużą stromiznę, ale jakże satysfakcjonująca. Po drodze spotkaliśmy prawdziwego człowieka gór – pana Tadeusza Budnego z Bielskiego Oddziału Towarzystwa Tatrzańskiego, który wspomniał o nas na swoim profilu na Facebooku.  Serdecznie pozdrawiamy 😊. Przy okazji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o historycznym podziale Beskidów.

       Ze szczytu mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki na Skrzyczne i okoliczne pasma górskie. Z Klimczoka przeszliśmy po równej ścieżce na Szyndzielnię i następnie stromo w dół żółtym, a potem zielonym szlakiem do Bystrej Śląskiej, gdzie zakończyliśmy wędrówkę.

      Organizatorzy wycieczki – p. Agnieszka Balicka i p. Gabriela Kazibut dziękują wszystkim uczniom za wzorowe zachowanie, uśmiech, determinację i wzajemne wspieranie się w pokonywaniu trudności 😊.

       

     • "Gdzie jest gepard?"

     • Klasa 7a w piątek wybrała się do chorzowskiego ZOO. Pogoda cudna, zwierzęta i ptaki z całego świata - było co oglądać. Najbardziej podobały się pingwiny Humboldta. Wycieczka bardzo udana, a czytających ten post zachęcamy do odnalezienia na zdjęciach ..... geparda - my w realu ledwie go dostrzegliśmy .

     • Dyplom Honorowy PTTK dla SP10

     • 11 czerwca podczas obchodów 55-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Mysłowicach nasza szkoła została wyróżniona przez Zarząd Główny PTTK Dyplomem Honorowym PTTK za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa.

     • Wycieczka 8b w Tatry

     • "Trwałość wspomnień zapewnia nam wytrwałość w życiu" Kto z Was pamięta swoją ostatnią wycieczkę szkolną? Wyjazd z całą klasą w czasie roku szkolnego, odpoczynek od codziennych zajęć, integrację z rówieśnikami, poznawanie nowych miejsc… To są niezapomniane młodzieńcze czasy, do których często powraca się myślami. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile przewodniczce Monice Pisuli, kierowcy Panu Markowi, naszym nauczycielom Barbarze Anforowicz-Niklik (Klik-Klik) i Katarzynie Adamek oraz rodzicom, którzy zaangażowali się we współorganizację naszego wyjazdu.

     • Kończymy trzecią klasę!

     • Korzystamy z pięknej pogody i integrujemy się, jeszcze z naszą Panią Beatką i Panią Basią.

      Nasz piknik to nie tylko leżenie wśród trawki w szkolnym ogrodzie To aktywnie spędzony czas- była zabawa, gry planszowe, konkursy oraz zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej. Poznaliśmy rośliny rosnące w naszym ogrodzie: oglądaliśmy, dotykaliśmy, wąchalismy... Słowem: HORTITERAPIA. Zasadziliśmy nawet nowe rośliny: jeżówkę "Green Twister" oraz pięknie pachnącą gipsówkę Pozdrawiają uczniowie klasy 3 b

      Kończymy trzecią klasę! Korzystamy z pięknej pogody i integrujemy się, jeszcze z naszą Panią Beatką i Panią Basią.

      Nasz piknik to nie tylko leżenie wśród trawki w szkolnym ogrodzie To aktywnie spędzony czas- była zabawa, gry planszowe, konkursy oraz zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej. Poznaliśmy rośliny rosnące w naszym ogrodzie: oglądaliśmy, dotykaliśmy, wąchalismy... Słowem: HORTITERAPIA. Zasadziliśmy nawet nowe rośliny: jeżówkę "Green Twister" oraz pięknie pachnącą gipsówkę Pozdrawiają uczniowie klasy 3 b

     • Piesza wycieczka do Stadniny Błyskawica 4b

     • W dniu 14 czerwca uczniowie klasy 4b uczestniczyli w pieszej wycieczce do Stadniny Błyskawica. Po trudach podróży przyszedł czas na odpoczynek. Była jazda konna , ognisko i mnóstwo smakołyków . Bardzo dziękujemy p. Elżbiecie Taborek oraz p. Jadwidze Ostalak za pomoc i opiekę. Uczniowie klasy 4b.

     • Zaległy Dzień Dziecka w 4a

     • Klasa 4a udała się dziś na wycieczkę pieszą na Promenadę w Mysłowicach. Trasa wiodła m.in. ulicą Kolejową, ścieżką rowerową przez las w kierunku dzielnicy Słupna, ulicami Portową i Promenada. Przy ulicy Kolejowej uczniowie odwiedzili krzyż - symboliczne miejsce narodzin księdza kardynała Augusta Hlonda. Na trasie natrafili na jaszczurkę zwinkę, która była niezbyt zadowolona z tego spotkania. Utrudzeni długą wędrówką dotarli około południa do Trójkąta Trzech Cesarzy - miejsca, które stanowi zarówno walor kulturowy jak i przyrodniczy Mysłowic. Stamtąd udali się na Promenadę. Tam czekały na nich orzeźwiające napoje, owoce, słodycze oraz grillowane kiełbaski. Po naładowaniu akumulatorów, pełni energii ruszyli na plac zabaw, gdzie wyśmienicie się bawili. Na koniec uczniowie przespacerowali się Promenadą, podziwiając piękne fontanny. W drodze do autobusu zatrzymali się także w Miejscach Pamięci zlokalizowanych przy ul. Powstańców.

      Ogromne podziękowania dla pani Edyty Rotko i pani Agnieszki Kwiatkowskiej za organizację i przygotowanie posiłku dla uczniów na Promenadzie oraz dla pani Barbary Anforowicz-Niklik i Jolanty Krupy za opiekę nad uczniami

     • (RE)INTEGRACJI CZAS START!

     •  

      W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1a oraz 1b zamienili czas NAUKI w szkolnych ławkach, na czas ZABAWY na świeżym powietrzu.

      Pomyślicie: "Znów się bawią?"

      Spokojnie, nic bardziej mylnego.

      ZABAWA TO WAŻNA SPRAWA:

      - uczy świadomości ciała,

      - rozwija zdolności motoryczne,

      - stymuluje zmysły,

      - uczy koordynacji ruchowej,

      - wzbogaca słownictwo i wiedzę o rolach społecznych,

      - sprzyja rozwojowi emocjonalnemu,

      - uczy cierpliwości, samodzielności i podejmowania decyzji.

      Nam dziś też się przydała A i kolejne dni to też będzie NIEZŁA ZABAWA!

     • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

     • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

      Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

      http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat-informacje-dla-szkol-i-placowek/