• WYPOSAŻENIE PIERWSZOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

     • WYPOSAŻENIE PIERWSZOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022:

      - tornister lub plecak,

      - 1 blok techniczny z białymi kartkami (A4),

      - 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami (A4),

      - 1 blok rysunkowy biały (A4),

      - 1 zeszyt w kratkę 16-kartkowy do edukacji matematycznej,

      - 1 zeszyt w 3-linie 16-kartkowy do edukacji polonistycznej,

      - piórnik z kredkami ołówkowymi, ołówkiem i gumką,

      - papier kolorowy (wycinanki)- duży format - nie samoprzylepny,

      - klej w sztyfcie,

      - nożyczki,

      - farby plakatowe i akwarelowe,

      - pędzle różnej grubości,

      - plastelina,

      - 2 teczki z gumką (na prace plastyczne i testy),

      - obuwie zmienne z jasną podeszwą,

      - strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki.

      Wszystkie rzeczy plastyczne, papiernicze mają być podpisane.

     • Rozstrzygnięcie konkursu SKO

     • 24 czerwca 2021 roku został rozstrzygnięty całoroczny konkurs SKO. Uczniowie, którzy systematycznie oszczędzali zostali nagrodzeni pięknymi prezentami. Oto lista nagrodzonych :Bartosz Baranek kl 1a, Weronika Wajnert kl 2b, Szymon Helwing kl 3a, Jan Gąsiorek kl 3a, Bartosz Grabowski kl 3a oraz Przemysław Iwaniak kl 3a.

     • Spotkanie z książkami i czasopismami w klasach pierwszych

     • Czy książka może leczyć? Dziś w klasie 1a i 1b odbyło się spotkanie z książkami i czasopismami. Każda z  anatomicznych części ciała człowieka - oczy, usta, głową, uszy, ręce, serce i stopy potrzebują przebywać z książką! Oczy - rozpoznają litery, zdania i ilustacje, usta - dzielą się z kimś ulubionym fragmentem, uszy- słuchają, gdy czytają rodzice lub gdy słuchamy audiobooków, ręce - przesuwają strony, serce- wzrusza się, przeżywa i emocjonuje, stopy - tupią, gdy nie można się doczekać  zakończenia. Biblioteka jest jak apteka! Czytając poszerzamy horyzonty i naszą wyobraźnię.

     • Dzień Ojca

     • Kochany Tato! W dniu Twojego Święta życzę Ci kolorowych marzeń do spełnienia i nowych pomysłów do wymyślenia!

      Życzenia dla wszystkich tatusiów od klasy 1a i 1 b!

      Serdeczne życzenia dla wszystkich tatusiów, składają uczniowie klasy 3 b

     • IIB w Muzeum Pożarnictwa

     • Dnia 23.06.2021r. klasa IIB udała się na wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Następne wszyscy bawili się na placu zabaw

     • Odpoczynek 5a w Stadninie Błyskawica

     • W dniu 17 czerwca uczniowie klasy 5a podążali pieszo do Stadniny Błyskawica. Po upalnej trasie, przyszedł czas na odpoczynek. Rozpoczęliśmy zabawą na placu zabaw, następnie jazda konna, nie obyło się także bez ogniska i oczywiście pieczenia pianek. W drodze powrotnej nie zapomnieliśmy o lodach.
       Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Balickiej za obranie najfajniejszej trasy i opiekę. Uczniowie klasy 5a z wychowawczynią
      Joanna Papuga-Kopacz

     • WAKACJE Z MATZOO

     • Zapraszamy uczniów do podjęcia wyzwania rozwiązywania w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie.

      Począwszy od 1 lipca na ucznia będą czekały 62 zadania do rozwiązania w naszym serwisie internetowym, o stopniu trudności odpowiednim do jego wieku (klasy 1-8). UWAGA: każde zadanie będzie dostępne tylko przez jeden dzień. Po wakacjach każdy uczestnik, który rozwiąże prawidłowo co najmniej 20 zadań dostanie dyplom w wersji elektronicznej (plik PDF), a każdy uczestnik, który rozwiąże co najmniej 40 zadań - dyplom elektroniczny z wyróżnieniem.

      Więcej informacji o projekcie “Wakacje z Matzoo” oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie:

     • Konkurs ortograficzny dla klas II i III

     • W dniach 8 czerwca i 10 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla klas drugich i trzecich. Uczestniczyło w nim łącznie 12 uczniów, którzy rozwiązywali różne zadania ortograficzne, w tym rebusy, zagadki, krzyżówki, i teksty z lukami.

      Laureaci:

      Klasy II:

      I m.- Marta Sornek

      II m. - Hubert Wojdat

      III m. - Gabriel Batog

      Klasy III:

      I m. - Ewa Jarosz

      II m. - Daniel Łożyński

      III m. - Zuzanna Batog

      Organizatorem konkursu była Beata Odrzywołek.

      Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

     • Pożegnanie z klasą

     • 21 czerwca w stadninie „Błyskawica” w Kosztowach odbyło się spotkanie pożegnalne klasy 8a. Pogoda była już wakacyjna, ale za to przywoływane na spotkaniu wspomnienia mocno zakotwiczone w minionych latach nauki. W podróży sentymentalnej towarzyszyła nam muzyka, która zachęciła (nie tylko) uczniów do „tupnięcia nóżką” na parkiecie :) Uśmiechom nie było końca! Chociaż czasem w oku zakręciła się również łezka wzruszenia. Podczas spotkania zjedliśmy pyszne kiełbaski prosto z ogniska i ciasto domowej roboty. Jeździliśmy również konno, w czym profesjonalnie pomagała nam Karolina. To był świetny dzień, który także zapiszemy w naszej księdze wspomnień.

       

       

     • RAJD GÓRSKI

     • W piątek 18 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole rajd górski. Dziewiętnastu uczestników wycieczki wraz z opiekunami podjęło trud zdobycia Klimczoka (1117 m n.p.m.), szczytu w paśmie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim.

      Wędrówkę rozpoczęliśmy w Bystrej Śląskiej, skąd udaliśmy się czerwonym szlakiem w kierunku schroniska pod Klimczokiem. Według ludowych podań nazwa szczytu pochodzi od słynnego zbójnika – Klimczoka, który ukrywał się w jaskiniach znajdujących się na zboczach wzniesienia.

      Wspinaczka na Klimczok była wyczerpująca z uwagi na dużą stromiznę, ale jakże satysfakcjonująca. Po drodze spotkaliśmy prawdziwego człowieka gór – pana Tadeusza Budnego z Bielskiego Oddziału Towarzystwa Tatrzańskiego, który wspomniał o nas na swoim profilu na Facebooku.  Serdecznie pozdrawiamy 😊. Przy okazji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o historycznym podziale Beskidów.

       Ze szczytu mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki na Skrzyczne i okoliczne pasma górskie. Z Klimczoka przeszliśmy po równej ścieżce na Szyndzielnię i następnie stromo w dół żółtym, a potem zielonym szlakiem do Bystrej Śląskiej, gdzie zakończyliśmy wędrówkę.

      Organizatorzy wycieczki – p. Agnieszka Balicka i p. Gabriela Kazibut dziękują wszystkim uczniom za wzorowe zachowanie, uśmiech, determinację i wzajemne wspieranie się w pokonywaniu trudności 😊.

       

     • "Gdzie jest gepard?"

     • Klasa 7a w piątek wybrała się do chorzowskiego ZOO. Pogoda cudna, zwierzęta i ptaki z całego świata - było co oglądać. Najbardziej podobały się pingwiny Humboldta. Wycieczka bardzo udana, a czytających ten post zachęcamy do odnalezienia na zdjęciach ..... geparda - my w realu ledwie go dostrzegliśmy .