• Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego "Miś"

     •  

      Z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole został ogłoszony Konkurs Plastyczny "Miś" dla uczniów klas I-III.

      Na konkurs wpłynęło ponad 30 pięknych prac, nad którymi opiekę sprawowały panie: Beata Odrzywołek, Wiesława Smuda i Agata Żymła.

      Nagrodzeni uczniowie:

      Klasa I

      I miejsce : EMILIA CIESEK

      II miejsce: NIKOLAS KUPNY

      III miejsce: NELA BARTEL

      Wyróżnienie: ADAM TOMSKI

      Wyróżnienie: KINGA KNAPCZYK

      Klasa II

      I miejsce: OLIWIA GUT 2b

      II miejsce: MARTA SORNEK 2b

      III miejsce: KACPER PIWOWARSKI 2b

      Wyróżnienia:

      HUBERT WOJDAT 2b

      AMELIA SMULSKA 2a

      Klasa III

      I miejsce : JAN GĄSIOREK 3A

      II miejsce : NATAN STOLORZ 3A

      III miejsce SZYMON LITYŃSKI 3A

      Wyróżnienia:

      PRZEMYSŁAW IWANIAK 3A

      JULIA KUCHARCZUK 3B

      KACPER STOLORZ 3A

       

      GRATULUJEMY wszystkim uczniom. Nagrody będą do odebrania w styczniu - po feriach.

     • I miejsce Mai Popielas w Wojewódzkim konkursie wokalnym online upamiętniającym 100 lecie Powstań Śląskich „Niech zabrzmi w nas – Powstania czas”.

     • Mamy to!!! Maja POPIELAS pod czujnym okiem nauczycielki muzyki Katarzyny ADAMEK zajęła I miejsce w kategorii soliści (klasa 4-6) w utworze „Już zachodzi czerwone słoneczko” w Wojewódzkim konkursie wokalnym online upamiętniającym 100 lecie Powstań Śląskich „Niech zabrzmi w nas – Powstania czas”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz oraz Dyrektor Filharmonii Śląskiej Adam Wesołowski. Po wysłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań o wynikach zadecydowało jury w składzie: Joanna Bliwert-Hoderny - założycielka i prezes stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno Artystycznych„ Amadeusz”, Monika Żekońska- muzyk, akompaniator, nauczyciel w klasie fortepianu w Ognisku muzycznym, artystka chóru Filharmonii Śląskiej, Grzegorz Płonka : muzyk, wokalista, dziennikarz, społecznik, aranżer, pisarz, publicysta, popularyzator śląskiej kultury, Jacek Kuderski -polski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista. Basista i wokalista zespołu Myslovitz. Organizatorzy przesłali serdecznie podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu online za trud i zaangażowanie w konkursie oraz nauczycielom, instruktorom śpiewu, rodzicom za wsparcie i rozwijanie muzycznych pasji młodzieży. Laureaci zostali zaproszeni w styczniu do Urzędu Miasta Mysłowice na oficjalne rozdanie nagród. Ich nagrań będzie można posłuchać w Radio Katowice w audycji prowadzonej przez jednego z członków jury Pana Grzegorza Płonkę.

     • MISIOWY LAUREAT z 3b

     • W tygodniu, w którym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia otrzymaliśmy również wyniki podsumowujące Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Literacki pt.: „Laurka urodzinowa dla misia” zorganizowany przez SP 14. Uczeń klasy 3b Dawid Sumiński zajął w nim I miejsce w kategorii klas trzecich. W konkursie brało udział 47 uczestników z 10 mysłowickich szkół.

      Cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy Dawidkowi! Poniżej umieszczamy wybrane zdjęcia jego zwycięskiej pracy, w której pojawia się również on sam.

                                                                     Beata Odrzywołek

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SP10

     •  

           25 listopada 2020r. uczniowie klas I-III obchodzili on line Dzień Pluszowego Misia. Udekorowani w misiowe uszka uczestniczyli w zdalnych lekcjach. Obejrzeli prezentacje mówiące o powstaniu tego wesołego święta oraz o rodzajach niedźwiedzi na świecie. Mogli zaśpiewać piosenkę tytułową z Misia Uszatka i obejrzeć wybrany odcinek wspomnianej bajki. 

          Dzieci doskonale bawiły się przebierając za misie i przesyłając wychowawcom swoje misiowe zdjęcia, które prezentujemy pod poniższą notatką.

           W tym tygodniu ogłoszony został również dla klas młodszych konkurs plastyczny, w którym dzieci przy użyciu wybranej techniki miały pokazać radosny świat misiaczków. Prace nadal spływają i na początku grudnia zostaną ogłoszone wyniki: osobno na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich.

            Dziękujemy już teraz serdecznie tym uczniom, którzy ochoczo włączyli się w nasze szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia! 

       

                                                                                         Organizatorki:
      Odrzywołek Beata
      Smuda Wiesława
       Żymła Agata

     • #SzkoładoHymnu

     • Dzisiaj 10 listopada o godz. 11:11 wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólnie śpiewaliśmy na Meet. Dziękujemy wychowawcom i nauczycielom za zaangażowanie, uczniom za patriotyczną postawę