• Głośne czytanie w klasie Ib

     • Dnia 18 listopada dzięki pomocy mamy Pawła Barańczyka w klasie 1b odbyło się głośne czytanie.  Zaproszona mama przeczytała fragmenty Książki Julii Duszyńskiej pt."Cudaczek -Wyśmiewaczek".

      Dzieci z uwagą wysłuchały czytanych fragmentów i żywiołowo wypowiadały się na temat zachowania opisanych dzieci. Zaskoczyła je też fantastyczna postać Cudaczka i stwierdziły, że nigdy nie chciałyby mieć z kimś takim do czynienia. Pierwszaki zostały zachęcone do wypożyczenia wspomnianej książeczki do samodzielnego czytania lub głośnego czytania przez rodziców.

     • Pacynki 3a

     • Wczoraj w klasie 3a w ruch poszły nożyczki, igły, guziki, kolorowe wełny, kordonki. Dzieci pięknie przyozdobiły swoją pacynkę zrobioną ze skarpety. Zapraszam do galerii zdjęć.

     • Warsztaty w WORD w Tychach

     • 24 listopada uczniowie klasy 8a,8b,8c skorzystali z zaproszenia WORD w Tychach

      i uczestniczyli w tamtejszym ośrodku szkolenia kierowców w warsztatach.

      Uczyli się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy oraz wysłuchali wykładu egzaminatora. Następnie na próbę pisali egzamin na prawo jazdy kategorii AM.

      Zajęcia były bardzo interesujące. Uczniom podobały się zwłaszcza ćwiczenia na symulatorach zderzeń, symulatorach pojazdów jednośladowych, a także możliwość oswojenia się z egzaminem na prawo jazdy.

      Ośrodek zadbał nawet o hojne paczki z żywnością dla uczniów.

      Każdy uczeń dowiedział się też, jakie musi spełnić warunki, by zdobyć prawo jazdy, zwłaszcza kategorii AM, co jest możliwe w przypadku 14-latków.

      Zachęcamy innych ósmoklasistów do skorzystania z takich warsztatów.

     • KLASA IB NA BAJKOWYCH WARSZTATACH

     •  Dnia 23 listopada klasa Ib pojechała na warsztaty do Młodzieżowego Domu Kultury na spotkanie z Panią Bajką w warsztatach pt.: "Ogród bajek". Dzieci bardzo miło spędziły czas słuchając niezwykłych opowieści i robiąc ciekawe prace plastyczne. Część prac była zrobiona z wełny, o której dzieci wiele się dowiedziały. Mogły pracować kredkami z woskiem pszczelim  i sprawdzić, jak radzą sobie w zadaniach indywidualnych i w parach. To był bardzo wartościowo spędzony czas! 😊

     • ZDROWO I KOLOROWO w kl. I b

     • Uczniowie klasy Ib realizując tematykę: Zdrowo i kolorowo wykonali wesołe ludziki i zwierzątka. Tym razem materiałem do pracy były przyniesione owoce i warzywa. Poprzez ich użycie dzieci dowiedziały się, że warzywa i owoce nie są tylko ważnym produktem urozmaicajacym nasze jadłospisy, ale także czymś, co wyzwala  wyobraźnię twórczą uczniów. 

      Zabawa była znakomita, a wytwory pracy pierwszaków znalazły się na dołączonych zdjęciach.

     • Śniadanie daje moc w kl. 3a

     • 9 listopada bieżącego roku klasa 3A przystąpiła do akcji  Sniadanie daje moc. Uczniowie zrobili bardzo dobre sałatki, kanapki ze zdrową żywnością. Na koniec akcji śniadanie daje moc klasa 3A wspólnie zjadła przepyszne, zdrowe śniadanie.

     • Śniadanie daje moc w kl. 1b

     •   Dnia 8 listopada w naszej szkole klasy I-III obchodziły szczególny dzień pod hasłem: Śniadanie daje moc. W klasie Ib dzieci przyniosły owoce i warzywa, które następnie starannie umyły. Pod czujnym okiem mamy Karola Baranka robiły smaczny soczek zawierający cenne witaminki i składniki mineralne. Na lekcjach dzieci rozmawiały o zdrowym odżywianiu się 

      i konieczności zjadania rano śniadania. W tym dniu uczniowie zrobili także pracę plastyczną przedstawiającą talerz smakowitych owoców. Na puszczonej prezentacji poznały owoce i warzywa rzadziej spotykane i używane w kuchni polskiej. To był bardzo wartościowy dzień! 

     • Opowiadanie o tułaczce Odyseusza w wyonaniu uczniów klas 5

     • Opowiadać każdy może... Uczniowie klas piątych mieli na zadanie przygotować opowiadanie o tułaczce Odyseusza. Na przygotowanie mieli dwa tygodnie.Zadanie niełatwe, ale całkiem nieźle wypadło.Mnie wprawiła w osłupienie recytacja- opowieść Macieja Rasia z klasy 5a. Opowiada naturalnie, swobodnie, oczywiście z pamięci, z wielką świadomością językową. Na wyróżnienie zasługuje także Paulina Wójcik z klasy 5b, która wcieliła się w rolę wiernej Penelopy i opowiada nam o perypetiach swojego męża. To dwa różne wcielenia, inne pomysły na dobre opowiadanie. Uczniowie mile zaskoczyli!🙂Uzyskawszy zgody Rodziców i opowiadających, udostępniam nagranie całej szkolnej społeczności. Naprawdę warto posłuchać.

      M.Natkaniec

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny EMOCJA

     • Czas biegnie zdecydowanie za szybko Dopiero co klasa 2b rozpoczęła swoją przygodę w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym EMOCJA, a już dziś ma za sobą ukończony z sukcesem pierwszy z pięciu modułów - KRAINA KREATYWNOŚCI.

      GRATULUJEMY i życzymy niecodziennych przygód w kolejnych KRAINACH!

     • #SzkołaPamięta

     • Znicze pamięci na grobach bohaterów powstań śląskich

      #SzkołaPamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie,

      w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

      W akcję włączyła się klasa 8a z naszej szkoły. W czwartek 28 października uczniowie odbyli nietypową lekcję edukacji patriotycznej i obywatelskiej. Zakupili znicze i udali się do miejsc

      upamiętniających bohaterów walk o wolność Śląska i Polski. Zapalili znicze na pomnikach i grobach powstańców śląskich. Znajdują się one w parku w centrum Brzezinki oraz na cmentarzu. Chwilą ciszy uczcili pamięć tych, którzy walcząc o wolność ojczyzny, odeszli

      na zawsze.

      Cyprian Kamil Norwid pisał:

      „Ojczyzna to ziemia i groby

      Narody tracąc pamięć- tracą życie”.

      My, pamiętamy o naszych bohaterach.

      #SzkołaPamięta

       

       

     • DZIEŃ DRZEWA

     • W środę uczniowie klasy IV posadzili kolejne drzewko w szkolnym ogrodzie - kasztan jadalny. Teraz tylko czekać na owoce.

     • Dzień Drzewa w 5a

     • Uczniowie klasy 5a podczas zajęć z wychowawcą świętowali Dzień Drzewa w terenie. Korzystając z pięknej aury zażyli świeżego powietrza, udając się na spacer po pobliskim lesie. Zbierali dary jesieni i zastosowali zabieg sylwoterapii. Na nadchodzące ponure dni taka energia pochodząca od drzew na pewno się przyda

     • TANIEC ZAGOŚCIŁ w DZIESIĄTCE!

     • Do naszej szkoły zawitała dzisiaj doskonała tancerka z kilkunastoletnim doświadczeniem oraz wieloma sukcesami krajowymi i międzynarodowymi ze SZKOŁY TAŃCA SUKCES. Przyjechała do nas by zaprosić wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach tanecznych, które będą odbywać się na terenie naszej placówki Ponadto przeprowadziła warsztaty taneczno- ruchowe przy muzyce, które niezmiernie podobały się wszystkim uczestnikom. Dodała, że będzie jej niezmiernie miło współpracować z tak pojętnymi uczniami, mając nadzieję, że tak jak ona, pokochają taniec. Foldery reklamowe oraz więcej informacji na temat możliwości uczestnictwa w zajęciach tanecznych na listopadowych zebraniach z rodzicami.

      https://www.facebook.com/sukces.jaworzno/

     • Wycieczka do Pszczyny oraz Goczałkowic-Zdroju

     • W ubiegły piątek, 22 października, klasa 6a wraz z wychowawczynią Magdaleną Pastuszką-Fuks i p. Barbarą Anforowicz-Niklik wybrała się na wycieczkę do Pszczyny oraz Goczałkowic-Zdroju.

      Podczas warsztatów edukacyjnych uczniowie poznali żubrzą rodzinę i towarzyszyli jej nawet w czasie pierwszego śniadania. Ponadto obserwowali zachowania innych zwierząt, m.in.: muflonów, osła, saren, danieli, jeleni. Szczególną uwagę zwiedzających zwrócił osobnik, który posiadał białe umaszczenie – był to daniel-albinos. Pani przewodnik wyjaśniła grupie, że albinizm (bielactwo) objawia się nietypowymi dla danego gatunku zmianami ubarwienia skóry, włosów, piór czy też tęczówek oczu, które przybierają kolor biały. Taki daniel jest niezwykle rzadkim okazem wśród ssaków w naszym kraju.

      Wiele ciekawostek również z życia ptaków oraz drzew wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Zadziwiająca okazała się tajna broń dudka oraz spacery drzew (tak, tak – drzew J to nie pomyłka!) na obiadki. Zajęcia przybliżyły młodzieży wiele zagadnień przyrodniczych oraz ekologicznych. 

      Klasa uczestniczyła także w zajęciach edukacyjnych pt. Na dworze Hochbergów, realizowanych na eskpozycji wnętrz pierwszego i drugiego piętra Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Kim był marszałek dworu? Co to świta dworska? Czym zajmował się kredensarz? Na te oraz inne pytania uczniowie szukali odpowiedzi podczas tej wyjątkowej lekcji historii.

      Ostatnim celem wyprawy uczniów 6a były malownicze Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju. Jesienne kolory i różnorodność roślin, jakie można obserwować aktualnie w tym miejscu, są zdumiewające! Największą atrakcją okazał się jednak labirynt, z którego uczniowie wspólnymi siłami próbowali znaleźć drogę wyjścia. Okrzyków radości nie było końca! Ciekawymi miejscami były również chatka Hobbita oraz Tajemniczy ogród, które od razu kojarzyły się z lubianymi przez uczniów lekturami.

      Pełni wrażeń i w świetnych humorach, późnym popołudniem wróciliśmy do Mysłowic. To był piękny, wspólny czas!